„Framing Britney Spears” – co się dzieje z naszą Britney?


25 stycznia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Artystka nie miała łatwo – nadal nie ma. Błyskawicznie rozpędzająca się kariera, problemy z używkami, kłopoty rodzinne, despotyzm ojca, który sprawuje nad nią władzę absolutną… Dokument Framing Britney Spears opowie o tych potyczkach i być może, rzuci na tę sprawę nieco światła.

Britney Spears – nasza ulubiona

O niej obecnie niezwykle ciężko wypowiadać się, jako o samej artystce. Bardziej, niż tą jedną, samodzielną rolę, pełniła funkcję swego rodzaju zjawiska. Szybko rozbłysła, szybko zaczęła wywoływać skandale, szybko zniknęła. Po czasie stała się raczej figurą, niż pełnoprawną wokalistką. Jest znana z kilku singlowych hitów, które traktuje się, jak miły powrót do lat 2000. i z krzywej akcji z atakowaniem paparazzi. Ironicznie się mówi, że skoro Britney przeżyła 2007 rok, to ty też przeżyjesz – cokolwiek tam cię trapi. Artystka w pewien sposób stała się legendą, bardziej co prawda za sprawą swej otoczki, niż faktycznych dokonań, ale zadomowiła się w naszej popkulturze. I już po czasie, odżegnaniu się od starego wizerunku, odwykach, zagościła tam w naprawdę sympatycznym kontekście.

Britney Spears
Facebook/Britney Spears

Britney Spears – wszystko jest pod kontrolą

Prawda? Od 2008 roku Britney jest pod prawna opieką swego ojca, który został jej kuratorem. Początkowo – na jakiś czas, w praktyce, przeciągnęło się to do teraz. Trzynaście lat odcięcia od decydowania o sobie, zarządzania swoimi pieniędzmi, podejmowania własnych decyzji. Fani, zaniepokojeni instagramową działalnością artystki, zainicjowali ruch #FreeBritney, który ma na celu oczywiście odciąć artystkę od ojca i pozwolić jej żyć na własny rachunek, samodzielnie. Ta drama jest niepokojąca – miłośnicy teorii spiskowych znajdą tu dla siebie niezłą pożywkę, lecz możliwe, że stoi przecież za tym prawdziwy dramat.

Britney Spears
kadr z filmu Framing Britney Spears

Britney Spears – na reporterskim celowniku

Kwestia artystki, wdzięczna, czy niewdzięczna, można się kłócić, jednak nadaje się do sfilmowania i puszczenia tematu w eter. Sprawę wzięli w swoje ręce dziennikarze New York Timesa. Na czele tego przedsięwzięcia stanęli Stephanie Priess, Jason Stallman i Sam Dolnicki. Opierając się na rozmowach z bliskimi wokalistki, prawnikami zaangażowanymi w sprawę, nakręcili kontrowersyjny dokument. Framing Britney Spears opowie o niewygodnej części kariery Spears, jej walce z ojcem oraz ruchowi #FreeBritney. Film stanowi szóstą część z serii dokumentów NYT i ukaże się już 5 lutego w FX Productions oraz na internetowej platformie Hulu.

The New York Times Presents Framing Britney Spears

zdjęcie główne: okładka …Baby One More Time

Artystka nie miała łatwo – nadal nie ma. Błyskawicznie rozpędzająca się kariera, problemy z używkami, kłopoty rodzinne, despotyzm ojca, który sprawuje nad nią władzę absolutną… Dokument Framing Britney Spears opowie o tych potyczkach i być może, rzuci na tę sprawę nieco światła. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →