fot. Netflix

Netflix potwierdził oficjalną datę premiery “Enoli Holmes 2”


18 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Siostra Sherlocka Holmesa wraca do akcji. Netflix oficjalnie potwierdził datę premiery filmu Enola Holmes 2 oraz opublikował kilka kadrów promujących dzieło.

Enola Holmes powraca

Dziś po południu w mediach społecznościowych Netflixa pojawiła się informacja o sequelu hitu z 2020 roku. Serwis oficjalnie potwierdził, że Enola Holmes 2 zadebiutuje na platformie 4 listopada. Razem z tą informacją opublikowano pierwsze kilka kadrów z produkcji. Do roli młodszej siostry słynnego detektywa powróci oczywiście Millie Bobby Brown, znana m.in. z odgrywania Jedenastki w jednym z największych netflixowych hitów – Stranger Things. Aktorka jest również jedną z producentek filmu.

Zobacz: Millie Bobby Brown zagra w nowym filmie sci-fi braci Russo dla Netflixa

Reżyserem Enoli Holmes 2 na podstawie scenariusza Jacka Thorne’a ponownie został Harry Bradbeer. W filmie znowu zobaczymy Henry’ego Cavilla czy Helenę Bonham Carter. Oprócz wspomnianych obsadę zasilają David Thewlis, Louis Partridge, Susan Wokoma, Adeel Akhtar oraz Sharon Duncan-Brewster.

Enola Holmes podejmuje swoją pierwszą sprawę jako detektyw, ale by rozwikłać tajemnicę zaginionej dziewczyny, będzie potrzebować pomocy od przyjaciół – i brata Sherlocka

– czytamy w opisie filmu.

Film z 2020 roku przypadł widzom do gustu

Enola Holmes zadebiutowała na Netflixie we wrześniu 2020 roku. Film Harry’ego Bradbeera otrzymał trzy nagrody, w tym Saturna w kategorii “Najlepszy film wyświetlany w mediach streamingowych”. Według serwisu Rotten Tomatoes przygody młodszej siostry Sherlocka Holmesa przypadły do gustu dziewięćdziesięciu jeden procent z dwustu sześciu recenzji krytyków. Natomiast wśród publiczności aż siedemdziesiąt procent z ponad dwóch i pół tysiąca opinii to oceny pozytywne.

Enola Holmes oficjalny zwiastun

Siostra Sherlocka Holmesa wraca do akcji. Netflix oficjalnie potwierdził datę premiery filmu Enola Holmes 2 oraz opublikował kilka kadrów promujących dzieło. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? Enola […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →