okładka gry „Gears of War”

Netflix bierze się za „Gears of War”. Powstanie film i serial animowany dla dorosłych


08 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Netflix ma małą niespodziankę na szesnaste urodziny serii Gears of War. Streamingowy gigant stworzy pełnometrażowy film oraz serial animowany dla dorosłych.

Gears of War trafi na Netfliksa

Fani Gears of War, to z pewnością coś dla was. Z okazji szesnastych urodzin serii gier Netflix ogłosił powstanie aktorskiego filmu długometrażowego oraz serialu animowanego dla dorosłych osadzonych w uniwersum. Streamingowy gigant sprzymierzył się ze studiem The Coalition, które ma na swoim koncie odświeżoną wersję pierwszej odsłony popularnej serii, a także część czwartą oraz piątą.

Plany na ekranizację popularnych Gearsów istnieją już od 2007 roku. Scenariuszem miał zająć się Stuart Beattie (Predator, Zakładnik, 30 dni nocy), a za kamerą miał stanąć Len Wiseman (seria Underworld). Przepisaniem scenariusza zajął się następnie Chris Morgan (Wanted: Ścigani, seria Szybcy i wściekli), a obraz wpadł ostatecznie do produkcyjnego piekła, przez lata nie mając scenarzysty i reżysera. Projekt wrócił jednak na właściwe tory. Konkretów odnośnie do filmu, jak i serialu na razie nie znamy.

Sprawdź także: Leo Messi, Neymar i Paul Pogba promują mobilne Call of Duty

Sukces Gears of War

Pierwsza część serii zadebiutowała 7 listopada 2006 roku. Akcja gry została osadzona na przypominającej Ziemię planecie Sera, na której przez lata toczyła się wojna o surowce. Kiedy jednak odkryto substancję zwaną imulsją, konflikt został zażegnany. Niedługo po tym spod powierzchni planety wyszły istoty zwane szarańczą. W wyniku nowej wojny zginęło blisko osiemdziesiąt procent populacji Sery. Czternaście lat później ludzkość podejmuje się ostatniej desperackiej próby pokonania szarańczy. Gracz wciela się w postać byłego komandosa Marcusa Fenixa, który zostaje przywrócony do służby w celu uratowania planety i wytępienia szarańczy.

Seria Gears of War jest ogromnym sukcesem, zarówno artystycznym, jak i komercyjnym. Do tej pory ukazało się pięć głównych gier, które sprzedały się w ponad 40 milionach kopii.

Netflix ma małą niespodziankę na szesnaste urodziny serii Gears of War. Streamingowy gigant stworzy pełnometrażowy film oraz serial animowany dla dorosłych. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →