Najnowszy Batman był inspirowany Kurtem Cobainem


20 grudnia 2021

Podziel się newsem:

Matt Reeves, scenarzysta i reżyser filmu The Batman wyjawił, że jego wersja obrońcy Gotham nieco różni się od poprzednich. Batman, w którego wciela się Robert Pattinson, był inspirowany postacią Kurta Cobaina, frontmana Nirvany.

Batman, jak żaden inny

The Batman jest z pewnością jedną z bardziej wyczekiwanych produkcji superbohaterskich zaplanowanych na przyszły rok. Nowe wcielenia Człowieka-Nietoperza zawsze budziły spore zainteresowanie i tym razem jest tak samo. W postać Bruce’a Wayne’a, po wielu początkowych zawirowaniach związanych ze scenariuszem i reżyserskim stołkiem, wcieli się Robert Pattinson. Aktor przykuł uwagę Matta Reevesa swoim występem w filmie braci Safdie Good Time. Pattinsonowi przypadła rola Batmana, który jest dopiero na początku swojej mścicielskiej ścieżki, działając w Gotham od zaledwie dwóch lat. Czym rola Pattinsona będzie różnić się od poprzednich?

Najnowszy Batman był inspirowany Kurtem Cobainem
The Batman, plakat filmu

Bruce Wayne niczym Kurt Cobain

W pierwszym materiale wideo zapowiadającym The Batman mogliśmy usłyszeć utwór Something In The Way z repertuaru Nirvany. Jak wyjaśnił Matt Reeves w wywiadzie dla magazynu Empire, nie był to przypadek.

Słucham muzyki, kiedy tworzę scenariusze. Pisząc pierwszy akt, włączyłem Something In The Way Nirvany. Dotarło do mnie wtedy, że oprócz postaci Bruce’a Wayne’a-playboya, którą już wcześniej widzieliśmy, jest jeszcze jedna wersja, którą dotknęła ogromna tragedia i została samotnikiem. Zacząłem więc tworzyć nawiązanie do filmu Last Days Gusa Van Santa, wykorzystując pomysł na tę fikcyjną wersję Kurta Cobaina będącego w rozpadającej się posiadłości

– mówi Reeves.

Reżyser w swojej wypowiedzi odniósł się także do Roberta Pattinsona:

W Good Time doskonale czuć zarówno jego wrażliwość i desperację, jak i siłę. Pomyślałem, że jest to świetne połączenie. Ma także to coś z Kurta Cobaina: wygląda jak gwiazda rocka, ale czuć, że mógłby też być odludkiem

– dopowiada.

O swoim wcielaniu się w Batmana wypowiedział się także sam aktor.

Bruce się ukrywał. W ogóle nie jest bywalcem salonów. Siedzi z Alfredem i tylko tworzy różne rzeczy i wynalazki. Nawet Alfred uważa, że Bruce oszalał!

W ciągu dwóch lat był w terenie dosłownie każdej nocy. Wielokrotnie obrywał, był dźgnięty, postrzelony i poparzony. Od samego początku ma na masce ślad po pocisku. Chyba nikt wcześniej tego nie zrobił.

– stwierdza Pattinson.

The Batman trafi do kin 4 marca 2022 roku. W filmie wystąpią także Paul Dano, Andy Serkis, Jeffrey Wright i Zoë Kravitz.

The Batman, zobacz zwiastun

Matt Reeves, scenarzysta i reżyser filmu The Batman wyjawił, że jego wersja obrońcy Gotham nieco różni się od poprzednich. Batman, w którego wciela się Robert Pattinson, był inspirowany postacią Kurta Cobaina, frontmana Nirvany. Batman, jak żaden inny The Batman jest z pewnością jedną z bardziej wyczekiwanych produkcji superbohaterskich zaplanowanych na przyszły rok. Nowe wcielenia Człowieka-Nietoperza […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →