Najdroższy winyl na świecie należał do Ringo Starra


07 września 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Ringo Starr sprzedał swoją kopię The White Album za 790 tysięcy dolarów. To oficjalnie najdroższa płyta winylowa na świecie.

Ten album występuje pewnie w setkach tysięcy egzemplarzy, dlatego potwierdzona przez ludzi od rekordów Guinnessa informacja, że to kopia The White Album jest najdroższa na świecie trochę nas zaskoczyła.

Co czyni ten egzemplarz albumu The Beatles tak unikalnym? Po pierwsze ma numer 0000001, czyli jest najpierwszą płytą z pierwszego tłoczenia w Wielkiej Brytanii w 1968 roku. Z powodu różnych systemów numeracji stosowanych przez różne tłocznie, nie jest jednak jedyną kopią o tym numerze. Mówi się jednak, że płyta, którą przechował Ringo, należała do Johna Lennona.

Starr postanowił sprzedać zachowaną w idealnym stanie płytę w grudniu ubiegłego roku. Początkowo mówiło się, że winyl kosztował nabywcę 910 tysięcy dolarów. Teraz oficjalnie wiadomo już, że cena była nieco niższa i wyniosła 790 tysięcy zielonych. Album został sprzedany w Los Angeles razem z 1300 innymi przedmiotami należącymi do Starra. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na działalność fundacji charytatywnej Lotus Foundation, którą Starr założył ze swoją żoną, Barbarą Bach.

Sprawdź także:
Zaginione w akcji. Albumy, których nie było

Ringo Starr sprzedał swoją kopię The White Album za 790 tysięcy dolarów. To oficjalnie najdroższa płyta winylowa na świecie. Ten album występuje pewnie w setkach tysięcy egzemplarzy, dlatego potwierdzona przez ludzi od rekordów Guinnessa informacja, że to kopia The White Album jest najdroższa na świecie trochę nas zaskoczyła. Zobacz także Nowe seriale, na które warto […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →