Fot. Materiały promocyjne

Mystic Festival 2022: Nieoczywiste zespoły, które warto zobaczyć w Gdańsku

Podziel się newsem:

Rusza właśnie jedna z największych i najlepszych imprez skierowana do fanów ciężkich brzmień. Tegoroczny line-up Mystic Festival robi piorunujące wrażenie i gwiazd gdańskiego eventu nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Przygotowaliśmy za to dla Was zestawienie mniej znanych zespołów, które na plakatach i w programach festiwalu nie rzucają się szczególnie w oczy, a które mimo wszystko warto poznać i zobaczyć na żywo.

Mystic Festival 2022

Kolejna odsłona Mystic Festival, wydarzenia będącego prawdziwym świętem dla fanów szeroko pojmowanej muzyki metalowej, rusza 2 czerwca. Podczas 3 dni zaprawione w bojach zespoły z Judas Priest, Mercyfull Fate, Opeth czy Saxon na czele, będą dzielić scenę z młodymi kapelami, które dopiero walczą o popularność i uznanie słuchaczy. Na festiwalu umiejscowionym w klimatycznej postindustrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej wystąpi łącznie ponad 70 zespołów z Polski i całego świata. Na które z nich – oprócz oczywistych headlinerów – warto zwrócić uwagę? Sprawdźcie nasze zestawienie!

Mystic Festival 2022: Poznaj nieoczywiste zespoły, które warto zobaczyć w Gdańsku
Fot. Materiały promocyjne

Mytic Festival 2022: Tych zespołów nie możesz przegapić

Årabrot

Norwegowie o specyficznych upodobaniach do amerykańskiej kultury i pisarzy takich jak Edgar Allan Poe, Henry Miller, Marquis de Sade. Początkowo uprawiający noise rocka, z czasem wykształcili swój oryginalny muzyczny świat, którego najlepiej doświadczyć zapoznając się z ich najnowszym albumem Norwegian Gothic. W ostatnich latach wydają się rozbudzać zainteresowania coraz szerszej publiczności. W festiwalowym składzie pełnym metaluchów przeróżnej proweniencji to właśnie Årabrot zapewniają odpowiednią dozę oryginalnej odmiany.

Årabrot zagrają w sobotę, 4 czerwca o godzinie 19:15 na Desert Stage.

Brutus

Brutus to belgijskie trio, które narobiło w Polsce nieco szumu w 2019, kiedy supportowało sludge metalowców z Cult of Luna. Stefanie, Stijn i Peter dali wtedy na tyle dobry koncert, że niektórzy twierdzili nawet, że skradli show Skandynawom. Główną siłą Brutsa jest emocjonalna mieszanka post hardcore’u, punka i metalu, w której wściekłość zderza z melancholią. Dodatkowej magii dodaje całości hipnotyzujący wokal Stefanie, która śpiewając, gra jednocześnie na perkusji. Totalny must see tegorocznego Mystic Festival.

Brutus wystąpi w czwartek 2 czerwca o godzinie 22:15 na Shrine Stage.

Tribulation

Wampiryczny skład pochodzący z Arviki, niewielkiej miejscowości położonej w zachodniej części Szwecji, nie może być uznawany za zespół dopiero przecierający szlaki na metalowej scenie. Death metalowy w swych początkach, płynnie przeszedł do muzyki o bardziej gotyckim zabarwieniu, czego koronnym przykładem był wydany w 2015 roku album The Children of the Night. Album, dodajmy, który wydaje się być dla zespołu pozycją graniczną, jeżeli chodzi o rozpoznawalność. Dlaczego więc uznajemy Tribulation za nieoczywistą pozycję w line-upie? Niecałe dwa lata temu ze składu odszedł Jonathan Hultén, najbarwniejszy ptak tego stada, którego eteryczna persona wydawała się kluczowym składnikiem zespołowej magii. W dodatku Jonathan w ostatnich latach był głównym kompozytorem zespołu. Zastępstwo przypadło osobie Josepha Tholla, multiinstrumentalisty pochodzącego z tego samego miasteczka co Hultén. W Gdańsku przekonamy się, jak grupa radzi sobie z tą zmianą.

Tribulation wystąpią w piątek 3 czerwca o godzinie 19:00 na scenie Park Stage.

Czerń

W naszym zestawieniu pojawia się również polski akcent. Mowa o warszawskiej grupie Czerń, która przed dwoma laty wydała swoje debiutanckie wydawnictwo zatytułowane Zgliszcza. Usłyszeć mogliśmy na nim frapująca mieszankę hardcore’u, black metalu czy sludge’u. Zespół przygotowuje się obecnie do wypuszczenia nowej EP-ki, która światło dzienne ujrzy na jesień tego roku. Na scenie Czerń to prawdziwy potwór, który budzi respekt swoją bezkompromisowością i furią. Wiemy, bo widzieliśmy to na własne oczy.

Czerń zameldują się na scenie Sabbath Stage w piątek 3 czerwca o godzinie 16:30.

Maggot Heart

Młody dorobkiem zespół, w którym odnaleźć coś dla siebie mogą fani Grave Pleasures i In Solitude. Śpiewa i gra na gitarze Linnéa Olsson, która przez skład pierwszej z wymienionych kapel przewinęła się wraz z perkusistą Uno Bruniussonem (znanym również z tej drugiej). Linnéa uzasadnia swoją twórczość, między innymi chęcią zwrócenia uwagi na różne formy opresji, takie jak przemoc domowa, molestowanie seksualne czy formułowane wobec kobiet oczekiwania bycia matką. Możemy się więc spodziewać, że nie będzie to female fronted metal w stylu Nightwish. Maggot Heart brzmią surowo, w domenie hard rocka o garażowej czy nawet punkowej ekspresji. Liczymy na porywający koncert.

Maggot Heart pojawią się na scenie Shrine Stage w czwartek, 2 czerwca o godzinie 15:45.

Deluge

Propozycja dla fanów post hardcore’owych brzmień. Deluge to francuska formacja powstała w 2014 roku, która potrafi przekornie bawić się swoim stylem i z płyty na płytę prezentować słuchaczom coś nowego i zaskakującego. Ich koncerty to totalny żywioł i emocje, które wciągają publiczność i nie pozwalają jej pozostać obojętną na to, co dzieje się na scenie. Jeśli chcecie poskakać przy muzyce i spróbować swoich sił w młynie, to musicie koniecznie wybrać się na występ Francuzów.

Deluge zagrają w piątek 3 czerwca o godzinie 22:45 na scenie Sabbath Stage

Zestawienie pomagał przygotowywać Igor Waniurski, dziennkarz portali Heavy Metal Pages i Dark Echoes.

Rusza właśnie jedna z największych i najlepszych imprez skierowana do fanów ciężkich brzmień. Tegoroczny line-up Mystic Festival robi piorunujące wrażenie i gwiazd gdańskiego eventu nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Przygotowaliśmy za to dla Was zestawienie mniej znanych zespołów, które na plakatach i w programach festiwalu nie rzucają się szczególnie w oczy, a które mimo wszystko […]

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →