kadr z klipu do utworu „God=Dog”

NSZZ Solidarność wzywa Mystic Festival 2023 do zmiany programu


07 czerwca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Karol Guzikiewicz, szef Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”, wystosował pismo do Mystic Festival 2023 nawołując do zmiany programu imprezy.

W walce o uszanowanie Bożego Ciała

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o komunikacie organizacji „Polska katolicka, nie laicka” wzywającej do odwołania Mystic Festival 2023, a już dziś do całej sytuacji włączyło się NSZZ Solidarność. Karol Guzikiewicz, szef organizacji i poseł Prawa i Sprawiedliwości, wystosował komunikat do władz festiwalu. Nawołuje w nim do zmiany w programie festiwalu, tak by nie godziły w uczucia religijne obywateli oraz zaprzestania używania nazwy Stocznia Gdańska:

„Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w Stoczni Gdańskiej, stanowczo protestuje przeciwko Państwa działaniom podczas organizacji festiwalu pod nazwą „ Mystic Festival”. Festiwal odbywa się na terenach historycznych, upamiętniających wydarzenia z sierpnia 1980 roku, ale przede wszystkim na nabrzeżu przy ulicy Elektryków, 13 grudnia 1961 roku zginęło 22 stoczniowców na statku „Maria Konopnicka”, dlatego tez stoczniowcy pamiętając te wydarzenia, nie są obojętni co się na tym terenie dzieje.
Natomiast:
Bezprawnie posługujecie się Państwo nazwą Stoczni Gdańskiej zarówno na stronach organizatora jak i innych publikatorach, kolportując bilety wstępu.
Ponadto NSZZ Solidarność mimo, że popiera twórczość artystyczną i kulturalną nie popiera stanowczo występów satanistycznych godzących w uczucia religijne i wolność wyznania.
W programie waszej imprezy zapowiedziane są zespoły, które wcześniej naruszały polskie prawo między innymi Zespół Behemoth.
W związku z powyższym:
1. Wzywamy do natychmiastowego wstrzymania posługiwania się nazwą Stocznia Gdańsk, Stocznia Gdańska lub Gdańsk Stocznia, ponieważ szkodzi to aktualnemu wizerunkowi działalności Stoczni Gdańskiej Sp. z o.o.
2. Wzywamy do natychmiastowej korekty programu festiwalu, by nie było łamane polskie prawo i godziło w uczucia religijne innych obywateli.
Brak działań z Państwa strony spotka się z dochodzeniem roszczeń z tytułu poniesionej szkody oraz zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę”.

Jak dotąd nie doczekaliśmy się żadnej odpowiedzi ze strony organizatorów Mystic Festival 2023. Natomiast mając na uwadze, że festiwal rozpoczyna się dzisiaj, prawdopodobnie już się jej nie doczekamy. Być może protesty przeniosą się przed teren festiwalu. Przekonamy się o tym już za parę godzin.

„Polska katolicka, nie laicka” doczekała się odpowiedzi

W przeciwieństwie do NSZZ Solidarność, organizacja „Polska katolicka, nie laicka” doczekała się odpowiedzi ze strony organizatorów Mystic Festival 2023. W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Arkadiusz Hronowski stwierdził: „Polska nie jest całkowicie zagarnięta przez religię katolicką i nie widzę powodu, żeby całe społeczeństwo podporządkowywało się kościelnemu świętu. Póki co żyjemy w wolnym kraju i każdy może robić, co chce. Nie znam tej organizacji ani treści petycji. Jak każdy mają prawo protestować, ale my mamy prawo świętować dobrą muzykę. Jak mi coś się nie podoba, to nie biorę w tym udziału, ale nie wchodzę nikomu w drogę, nie przeszkadzam. Ci, którzy to robią, nie mają pojęcia ani o festiwalu, ani o muzyce metalowej. Wbrew temu, co myśli ta organizacja, nie jest to festiwal, który sieje zgorszenie. Jest to jedna z najspokojniejszych imprez, jakie odbywają się w Stoczni Gdańskiej”. Tym bardziej prawdopodobnie, że nie doczekamy się odpowiedzi skierowanej w stronę Solidarności. Prawdopodobnie brzmiałaby ona dokładnie tak samo, jak ta powyższa.

Aftermovie po Mystic Festival 2022

Karol Guzikiewicz, szef Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”, wystosował pismo do Mystic Festival 2023 nawołując do zmiany programu imprezy. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? W walce o uszanowanie Bożego Ciała Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o komunikacie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →