Kadr z teledysku

Mordor Muzik wydają wspólny debiut


15 września 2021

Podziel się newsem:

Undegroundowa grupa hip-hopowa w składzie Ginger i Majkizioom, a dawniej także Miły ATZ, zapowiedziała na wrzesień start preorderu ich debiutanckiego albumu. Sprawdź, czemu szykuje się nam gorąca premiera.

Polski grime

Mordor Muzik to jeden z wiodących artystycznych kolektywów, które przenoszą na naszą scenę najświeższe zagraniczne trendy. W ich przypadku padło akurat na brytyjski grime. To bardzo ciekawy podgatunek rapu, który od tego klasycznego różni się o wiele szybszym, nierównomiernym tempem, bardziej wyrazistym basem i synkopowanym rytmem. Wywodzi się z takich gatunków jak UK garage, a konkretnie 2-step oraz odłamów brytyjskiego EDM-u, jak na przykład drum and bass czy jungle. Wśród prekursorów tego gatunku wymienić można Dizzee’go Rascala i Wiley’ego, a jednym z czołowych i najbardziej rozpoznawanych przedstawicieli jest na ten moment raper Skepta.

Przeczytaj: Oliwka Brazil zakontraktowana w Warner Music Poland – polska CupcakKe?

Jak wiemy z wywiadów z artystami, robienie grime’u po polsku nie jest proste. Grime’owe flow mocno różni się od rapowego. Żeby to działało, potrzebna jest duża ilość rymów jednosylabowych, które dobrze siadają na takich bitach. A w języku polskim jest o wiele mniej słów jednosylabowych niż w angielskim. Miły ATZ przyznał w jednym z wywiadów, że pisząc zwrotkę pod grime’owy bit, poświęca cztery razy więcej czasu niż pisząc pod zwykły rap. A więc tym bardziej szacunek dla chłopaków za przenoszenie tego niełatwego technicznie brzmienia na naszą scenę. Mamy nadzieję, że wraz z nadchodzącym debiutem doczekają się większego rozgłosu, niż mają dotychczas. Zdecydowanie na niego zasługują.

Start preorderu albumu Mordor Muzik rozpocznie się 23 września br. Płytę w przedsprzedaży kupicie na stronie internetowej zespołu.

Undegroundowa grupa hip-hopowa w składzie Ginger i Majkizioom, a dawniej także Miły ATZ, zapowiedziała na wrzesień start preorderu ich debiutanckiego albumu. Sprawdź, czemu szykuje się nam gorąca premiera. Polski grime Mordor Muzik to jeden z wiodących artystycznych kolektywów, które przenoszą na naszą scenę najświeższe zagraniczne trendy. W ich przypadku padło akurat na brytyjski grime. To […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolony koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →