fot. Wojciech Olkuśnik / East News

Minister Czarnek ogłasza MeduM. Nowa platforma zastąpi TikToka?


14 września 2022

Podziel się newsem:

Minister edukacji Przemysław Czarnek startuje z projektem rządowej aplikacji z filmikami dla młodzieży. MeduM nadchodzi.

Jedyna słuszna platforma edukacyjno-rozrywkowa

Młodzież częściej niż telewizję wybiera streaming, coraz większą popularnością cieszą się krótsze treści, podawane w przystępnej formie. To prawda, to wiedzą (może nawet widzą) wszyscy i nie da się z tym polemizować. Jednak z jakiegoś powodu minister edukacji Przemysław Czarnek uznał, że polskim nastolatkom przyda się platforma z dopiskiem „powered by rząd”, która będzie przypominać miks Netflixa oraz TikToka. Czy ten projekt okaże się takim HiTeM jak idea polskiego Facebooka aka Albicli?

O projekcie Czarnka jako pierwsza poinformowała Wyborcza – Multimedialna Edukacja Młodzieży w skrócie MeduM to inwestycja, która będzie kosztować państwo około 29 milionów złotych. Znajdą się tam materiały edukacyjne oraz dydaktyczne przeznaczone dla osób w wieku 12-18 lat.

Celem przedsięwzięcia „MeduM” jest stworzenie i upowszechnienie wśród uczniów w wieku 12-18 lat multimedialnych materiałów edukacyjnych oraz dydaktycznych wspierających proces kształcenia w Polsce oraz umieszczenie ich na utworzonej na potrzeby tego działania platformie streamingowej VoD, spełniającej wymagania w zakresie dostępności, w szczególności dla osób wymagających specjalnego wsparcia w procesie edukacji (w tym uchodźców)

– czytamy na stronie gov.pl

Przeczytaj: Minister Czarnek o Squid Game. Nie wiem, ale się wypowiem

Czarnek medum tiktok Netflix
Fot. Adam Stepien / Agencja Wyborcza.pl

Czarnek: nowa jednostka monetarna obok Sasina

Jakie materiały trafią na MeduM? Treści, które znajdą się na platformie, będą skompresowane do maksymalnie czterech minut i dotyczyć będą historii Polski, historii sztuki, literatury, teatru, sztuk plastycznych i architektury wobec polskiego dziedzictwa narodowego oraz przedsiębiorczości i innowacyjności produktów i usług. Wszystko, co trafi do „streamingu”, będzie oczywiście zgodne z podstawą programową, czyli m.in. podręcznikiem do Historii i Teraźniejszości – szeroko i głośno krytykowanym za rasistowskie, nacjonalistyczne i ideologiczne wstawki.

Na całe przedsięwzięcie przeznaczono 29 milionów złotych, przy czym 7 milionów zostanie zainwestowanych w platformę VoD, natomiast kolejne 22 miliony będzie kosztowało stworzenie kilkuset filmów.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie wystartuje MeduM, jednak wiadomo, jakie organizacje i instytucje są odpowiedzialne za przygotowanie platformy. Pozytywnie został oceniony wkład Fundacji Wspierania Historii Kinematografii Polskiej, Stowarzyszenia Aktywne Beskidy oraz Stowarzyszenia TOP500 Innovators.

Ciekawe, ilu userów przyciągnie do siebie nowy projekt Przemysława Czarnka. I czy te 29 milionów stanie się równie kultowe, co 70 milionów Sasina.

Minister edukacji Przemysław Czarnek startuje z projektem rządowej aplikacji z filmikami dla młodzieży. MeduM nadchodzi. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w międzynarodowym cypherze Jedyna […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →