fot. Paweł Woliński

Miętha na Dzień Matki – rozbrajająca szczerość w utworze „Mamo”


26 maja 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Miętha znowu bardzo po ludzku. Osobisty singiel Mamo jest kolejną zapowiedzią albumu 36,6, idealnie oddającą pierwiastek człowieczeństwa wyjęty z tytułu płyty. Posłuchajcie wyznań Skipa na smukłym beacie AWGS-a.

Miętha w stanie zawieszenia

Hip-hopowy duet udowadnia, że można podsycać zainteresowanie swoją muzyką nie tylko bangerami, które zaraz będą hulać na parkietach, czy agresywną promocją w social mediach. Dwa ostatnie single od duetu Miętha to stan między czilerą utopią, brakiem potrzeb, a melancholijną refleksją i pewnym przewartościowaniem priorytetów. Na różne sposoby, w zupełnie innych wymiarach, aczkolwiek wciąż snuta jest ta nitka bliskości.

Album 36,6 autorstwa Skipa i AWGS-a z biegiem czasu zapowiada się na coraz bardziej interesującą produkcję, nieco odstającą od tego, co to niby aktualnie jest trendy. W to mi graj – artyści naprawdę sprawdzają się na poziomie kręcenia muzyki nieco bardziej wymagającej. Wzywanie na dancefloor to jedno, zogniskowanie uwagi na płynności i ulżenie ciężkiej tematyce w sposób przekonujący – to drugie. I tak, jak Statek był przekonujący, tak samo przekonujące jest Mamo. Szczere, a przy tym nie zostawia nikogo z poczuciem niechcianej nagości.

Miętha Mamo singiel płyta 36,6
fot. Roger Wanke

Mamo to dla ciebie

Okolicznościowy kawałek od duetu nie jest może rewolucjonistyczny, lecz ma w sobie jakąś zdolność przyciągania. Może przez samą liryczność, może przez zaśpiewy Skipa, może przez ten rozszczelniony beat AWGS-a. Słychać w nim Mięthę w pełnej krasie – rozwinięty minimalizm, który jednak dalej jest mniej, niż bardziej.

Druga zwrotka Mamo czekała na skończenie pół roku. To bardzo osobisty numer i czułem, że wszystko, co chciałem powiedzieć, zawarłem w pierwszej połowie numeru. Zresztą, pierwsza osoba, która usłyszała ten utwór po wyjściu ze studia, to była moja mama. Pamiętam, że w którymś momencie chłopaki w Asfalcie powiedzieli nam, że wg nich ten kawałek jest tak dobry, że musi wyjść jako singiel. Zmotywowało mnie to, bo następnego dnia wstałem i jeszcze rozczochrany wysłałem AWGS’owi drugą zwrotkę

– Skip o kawałku Mamo

Miętha – Mamo

Album 36,6 duetu Miętha ukaże się już 25 września bieżącego roku. Preorder płyty możecie nabyć na stronie asfaltshop.pl.

Miętha znowu bardzo po ludzku. Osobisty singiel Mamo jest kolejną zapowiedzią albumu 36,6, idealnie oddającą pierwiastek człowieczeństwa wyjęty z tytułu płyty. Posłuchajcie wyznań Skipa na smukłym beacie AWGS-a. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →