Miętha prezentuje swoje „Kumitsu”


12 marca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Znowu powiało świeżością! Nowy singiel zaprezentowała bowiem Miętha. Niech nie zmyli Was jednak tytuł numeru. Kumitsu to pokaz unikalnego stylu Skipa i AWGS’a. Tylko, że muzycznego, nie walki.

Miętha dała się już poznać jako formacja oferująca świeże, charakterystyczne i organiczne granie. Produkcje AWGS są chwytliwe, tłuste i bujające. Skip natomiast pochwalić może się coraz bardziej zaskakującym i bogatym wokalnym warsztatem. Wypuszczone właśnie Kumitsu jest z kolei powrotem Mięthy do znanej już pogodnej, nieco przewrotnej w beatach i tekstach odsłony swojej twórczości. Poznaliśmy już ją na debiutanckim Autoportrecie Skipa i AWGS’a, którym Panowie przedstawili się słuchaczom w 2019. Przypominamy, że zgarnęli za niego nominację do Fryderyka.

Pozwoliłem sobie na zmodyfikowanie swojej barwy głosu na bardziej nosową i bardzo spodobał mi się ten zabieg. Naszym zdaniem to bardzo zwiewny numer, z dystansem, humorem i przetłustym bitem

– tak o singlu Kumitsu mówi natomiast sam Skip.

Kumitsu w wykonaniu Mięthy uwiecznione zostało również na teledysku. Za reżyserię najnowszego wideoklipu Skipa i AWGS’a odpowiada Michał Pańszczyk z THEDREAMSstudio. W samym klipie gospodarzom towarzyszą także Vito Bambino i Wojtek Łozo Łozowski z zespołu Afromental.

Miętha – Kumitsu

Miętha w temperaturze 36,6

Już w kwietniu Miętha wypuści swój drugi długogrający album, a trzecie wydawnictwo w łącznej dyskografii. Oprócz wspomnianego Autoportretu, duet wydał także, jako formę podziękowania dla fanów, minialbum Szum. Najnowszym wydawnictwem będzie płyta 36,6. Tytuł materiału nawiązuje rzecz jasna do naturalnej temperatury ludzkiego ciała. Jeżeli chodzi o wnętrze, to utwory na nim zawarte poruszają temat złożoności naszego charakteru w zderzeniu z codziennością. 

Docenieni po debiucie pozwoliliśmy sobie na większą zabawę formą i treścią, a nasze kompozycje stały się bardziej plastyczne. Dbanie o zdrowy stan umysłu jest dla nas bardzo istotne, dlatego mamy nadzieję, że swoją twórczością będziemy w stanie zarazić słuchaczy tym samym

– zapowiadają Skip i AWGS.

Miętha – Odejdź

36,6 pierwotnie ukazać miało się jeszcze w roku ubiegłym. Z powodów pandemii, twórcy postanowili jednak przełożyć premierę nowego albumu. Nie wpłynęło to jednak negatywnie na sam materiał, gdyż w wyniku przesunięcia daty, dostaniemy nowej Mięthy jeszcze więcej! Album 36,6 ukaże się 23. kwietnia nakładem Asfalt Records. Przedsprzedaż nowego albumu duetu Miętha trwa na stronie wytwórni.

Miętha - 36,6
Miętha – 36,6

Przebojowy singiel zapowiada album “36.6”, który duet Skip i AWGS już w kwietniu wyda w Asfalt Records.

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →