fot. Mateusz Czech

Męskie Granie 2022 z pierwszym singlem pochodzącym z koncertowego wydawnictwa. Płyta coraz bliżej


04 listopada 2022

Podziel się newsem:

Końcówka roku oznacza, że tegoroczne Męskie Granie już oficjalnie powoli dobiega końca. Zwieńczeniem letniej trasy koncertowej, jak co roku, będzie płyta. Jest już pierwszy singiel z wydawnictwa.

Męskie Granie jeszcze bardziej wchodzi w mainstream

Tegoroczne Męskie Granie z pewnością zaskoczyło wielu fanów tej imprezy, gdyż line-up koncertów był najliczniejszym w całej historii trasy. Na przystankach letniej trasy wystąpili także między innymi tacy artyści, jak sanah, bracia Kacperczyk czy Julia Wieniawa, co w momentach zapowiedzi nie spotykało się z pozytywnym odbiorem. Kiedy jednak przyszedł czas koncertów, to pod scenami i namiotami były tłumy. Męskie Granie urosło w ostatnich latach do ogromnych rozmiarów i jak zawsze trasa zostanie zwieńczona wydawnictwem koncertowym. Składający się z dwóch krążków album ukaże się 25 listopada. Dostępny jest już pierwszy utwór z repertuaru, który przez blisko dwa miesiące wykonywała Męskie Granie Orkiestra. A właściwie to dwa utwory, połączone w jeden. Wybór padł na piosenki z repertuaru grupy Pogodno: Orkiestra oraz Pani w obuwniczym. Głównym wokalistą podczas występów był WaluśKraksaKryzys. Nagranie pochodzi z koncertu finałowego w Żywcu.

Męskie Granie Orkiestra 2022 – Orkiestra / Pani w obuwniczym

Orkiestra inna niż zwykle. Jak zawsze

Trzon tegorocznej Orkiestry Męskiego Grania stanowili Krzysztof Zalewski, Kwiat Jabłoni i Bedoes. Impreza, standardowo już, odwiedziła takie miasta, jak Poznań, Wrocław, Warszawa czy Katowice, kończąc oczywiście trasę w Żywcu. Nowością był z kolei Szczecin: Orkiestra odwiedziła stolicę województwa zachodniopomorskiego po raz pierwszy w historii. Tegoroczna trasa była również największą od początku jej istnienia. Na scenach w całej Polsce zaprezentowało się łącznie ponad osiemdziesięciu różnych artystów, zespołów i projektów, a wydarzenie jeszcze bardziej przybrało formę festiwalową, gdyż koncerty odbywały się przez dwa dni. Relację z rozpoczęcia trasy w Poznaniu możecie przeczytać na naszej stronie – a dokładniej w tym miejscu.

Męskie Granie 2022 z pierwszym singlem pochodzącym z koncertowego wydawnictwa. Płyta coraz bliżej
fot. Męskie Granie

Końcówka roku oznacza, że tegoroczne Męskie Granie już oficjalnie powoli dobiega końca. Zwieńczeniem letniej trasy koncertowej, jak co roku, będzie płyta. Jest już pierwszy singiel z wydawnictwa. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →