Mery Spolsky w muzycznej adaptacji noweli „Kamizelka”


24 kwietnia 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Pewnie zastanawiacie się, o co chodzi z tą muzycznym adaptacją? Otóż Mery Spolsky zadebiutowała w nowej roli i przeczytała Kamizelkę Bolesława Prusa. Zrobiła to jednak na swój sposób spolsky.

Nowa, czytelnicza inicjatywa Allegro – Lektury 2.0

Projekt Lektury 2.0 tworzony przy współpracy z firmą Allegro to inicjatywa, która ma na celu pokazać lektury szkolne od trochę innej, bardziej współczesnej strony. Podcasty z wyjątkowymi, nowymi adaptacjami znanych lektur będą się ukazywały co tydzień, w każdy poniedziałek na kanale Allegro na YouTube i Spotify.

W każdym odcinku tego podcastu posłuchasz, co wyszło z bardzo nietypowych, artystycznych kolaboracji. Popularni młodzi twórcy, zainspirowani bohaterami stworzonymi przez mistrzów polskiej literatury powołają ich do życia ponownie. Jednak tym razem w znanej nam rzeczywistości, posługując się współczesnym językiem.

Mery Spolsky przeczytała, a raczej zaśpiewała Kamizelkę

Pierwszy odcinek należy do Mery Spolsky, która wzięła na warsztat Kamizelkę Bolesława Prusa. Jak się pewnie domyślacie, Mery nie byłaby sobą, gdyby tak po prostu przeczytała tę lekturę. Artystka zrobiła to we własnym, wystrzałowym stylu spolsky.

Mery Spolsky Kamizelka

ALLLE SZAU! ALLEGRO zaprosiło mnie do akcji LEKTURY 2.0, a ja zawsze lubiłam język spolsky w szkole. Śpiewam dla Was na swój własny very much sposób Kamizelkę Bolesława Prusa! Ta nowela ela, ela, e, e, e urzekła mnie wiele lat temu i zapamiętałam ją najbardziej ze wszystkich lektur szkolnych. Dlatego wybrałam Kamizelkę i napisałam piosenkę aby trochę Wam streścić o co cho.

Mery Spolsky nie tylko nie przeczytała po prostu Kamizelki, ale ją zaśpiewała! Tak! Artystka stworzyła na bazie tej noweli autorski, ponad 12-minutowy utwór, będący współczesną opowieścią o wielkiej miłości. Posłuchaj!

Przeczytaj również nasz wywiad z Mery Spolsky!

Pewnie zastanawiacie się, o co chodzi z tą muzycznym adaptacją? Otóż Mery Spolsky zadebiutowała w nowej roli i przeczytała Kamizelkę Bolesława Prusa. Zrobiła to jednak na swój sposób spolsky. Nowa, czytelnicza inicjatywa Allegro – Lektury 2.0 Projekt Lektury 2.0 tworzony przy współpracy z firmą Allegro to inicjatywa, która ma na celu pokazać lektury szkolne od […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Mery Spolsky - koncerty

Biletomat.pl
od 45 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.