kadr z filmu „Ostatnia szansa"

Mel Gibson opowiada o tym, dlaczego nie przyjął „licencji na zabijanie”


24 września 2022

Podziel się newsem:

Mel Gibson przyznał, że proponowano mu w latach 80. rolę Jamesa Bonda, jednak odmówił. Wytłumaczył dlaczego.

Spójrz na to, co się stało z biednym Seanem

W rozmowie z serwisem Joblo Mel Gibson przyznał, że był jednym z aktorów, którym proponowano w latach 80. rolę Jamesa Bonda. Patrząc na chronologię ukazywania się kolejnych części przygód agenta 007, prawdopodobnie miało to miejsce w momencie, gdy z rolą pożegnał się Roger Moore. Gibson twierdzi, że rozważał angaż:

Myślałem nad tym. Wówczas byłem w Australii i pracowałem w Peterem Weirem. Naprawdę to rozważałem i odrzuciłem z jednego powodu: spójrz na to, co się stało z biednym Seanem. Utknął z tą rolą na jakieś trzy dekady

– Mel Gibson dla Joblo.

Co dość zabawne, pomimo odmowy Mel Gibson nie uniknął „wpakowania się” w rolę, która przylgnęła do niego na dłużej. Wcielił się bowiem w Martina Riggsa w hitowej Zabójczej broni. Produkcja ta doczekała się czterech części i „żyła” przez ponad dekadę.

Mel Gibson w filmie Zabójcza Broń

Dalsze losy Jamesa Bonda

Ostatecznie w Jamesa Bonda w filmach, które do kina weszły w latach 80., wcielało się aż trzech aktorów. Wspomniany już Roger Moore wystąpił w Ośmiorniczce, Tylko dla twoich oczu, oraz Zabójczym widoku. Rolę po nim przejął Timothy Dalton w filmach W obliczu śmierci, oraz Licencja na zabijanie. Sean Connery wystąpił z kolei w niekanonicznym Nigdy nie mów nigdy, którego tytuł jest humorystycznym nawiązaniem do deklaracji szkota o porzucenia roli agenta 007. Podobną deklarację po filmie Spectre składał także ostatni odtwórca roli Bonda, Daniel Craig, który zagrał jeszcze raz w Nie czas umierać. Obecnie trwają poszukiwania nowego odtwórcy kultowej roli. Jeśli chodzi o kandydatów, mówi się m.in. o Idrisie Elbie czy Henrym Cavillu.

Mel Gibson przyznał, że proponowano mu w latach 80. rolę Jamesa Bonda, jednak odmówił. Wytłumaczył dlaczego. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Spójrz na to, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →