McDonald’s walczy z podatkiem cukrowym


19 stycznia 2021

Podziel się newsem:

Duże frytki, duża cola. Wiadomo, że z fast foodami w parze idą słodzone napoje. Jednak, od momentu drastycznego wzrostu cen kolorowych soków i gazowanego picia, nie ma już tak dobrze – McDonald’s odpowiada na skok marży. Sprawdźcie, jak firma sobie z tym radzi!

McDonald’s – czy ich też dotkną zmiany?

Restauracje szybkiej obsługi opierają się na produktach raczej niezdrowych i tych z kategorii guilty pleasure. Czy tanich? Powiększony zestaw z osławionego maka, to już równowartość dobrego jakościowo burgera z fajnej knajpki na mieście. Oczywiście w McDonald’s da się wchłonąć coś za niewielkie pieniądze… Ale co będzie, kiedy i ich dotkną nowe zasady wyceniania słodkich napojów? Podatek cukrowy w tym momencie dojechał wszystkich – tych, którzy colę pochłaniali zgrzewkami, po tych, co spożywają ją okazjonalnie, na koneserów drinków skończywszy. W teorii, zapowiada on dobrą zmianę, powinien wyjść nam na zdrowie. Jak będzie w praktyce? Każdy na ceny będzie narzekać, ale kupować nie przestanie.

McDonald's
 shutterstock

Jedni pędzą bimber, McDonald’s pędzi Coca-Colę

Jak to właściwie wygląda w fast foodach? Póki co, wszelkie tego typu restauracje wykorzystują lukę prawną, by dalej sprzedawać słodkie napoje po starych cenach. Restauracje McDonald’s posiadają niejako swoje własne „fabryki” – wytwarzają colę i inne tego typu napoje ze specjalnych dystrybutorów, korzystając z syropów o konkretnych smakach. Dlatego Fanta z maka smakuje inaczej od sklepowej, dlatego w każdej restauracji smakuje inaczej. Dlatego – produkty ze Złotych Łuków nie dotyczą niedawno wprowadzone restrykcje. Według biznes.wprost.pl, przedstawiciele firmy podzielili się swymi wątpliwościami z Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwa Finansów oraz Krajowej Informacji Skarbowej, lecz wciąż czekają na konkretną odpowiedź i wskazanie wiążących ich przepisów prawnych.

McDonald’s – zmiany zapobiegawczo, czy z troski o zdrowie?

To były dobre wieści – dobre dla tych, którzy nie wyobrażają sobie zjedzenia cheesa, bez popicia go colą. Dla równowagi, mamy też te nieco gorsze – lepsze za to w aspekcie zdrowotnym – zmieniła się oferta kuponów w aplikacji McDonald’s. Od teraz, zamawiając zestaw z rabatem, do picia dostępna będzie jedynie woda – gazowana lub niegazowana. Jak sądzicie – jest to krok w dobrą stronę i kolejny ruch restauracji, dążący do bycia bardziej eko, czy jedynie próba przygotowania swoich gości na możliwy skok cen?

McDonald's Podatek cukrowy

Duże frytki, duża cola. Wiadomo, że z fast foodami w parze idą słodzone napoje. Jednak, od momentu drastycznego wzrostu cen kolorowych soków i gazowanego picia, nie ma już tak dobrze – McDonald’s odpowiada na skok marży. Sprawdźcie, jak firma sobie z tym radzi! McDonald’s – czy ich też dotkną zmiany? Restauracje szybkiej obsługi opierają się […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →