kadr z filmu „Matrix”

Laurence Fishburne dyplomatycznie o „Matrix: Zmartwychwstania”


20 października 2022

Podziel się newsem:

Laurence Fishburne, odtwórca postaci Morfeusza w trylogii Matrix, opowiedział co sądzi o zeszłorocznym Martix: Zmartwychwstania. Sam w filmie nie wystąpił.

Dyplomatyczny Laurence Fishburne

Chociaż Lanie Wachowski udało się przy okazji powrotu do uniwersum Matrixa z filmem Matrix: Zmartwychwstania zaangażować Keanu Reevesa i Carrie-Anne Moss, odtwórców ról Neo i Trinity, nie każdy ze starej obsady był zainteresowany projektem. Laurence Fishburne, odtwórca roli Morfeusza w pierwotnej trylogii, przy okazji premiery netflixowej Akademii dobra i zła zapytany o opinię o czwartej części serii Matrix odpowiedział bardzo dyplomatycznie:

Nie jest to tak zły film jak sądziłem, ale nie jest też tak dobry jak liczyłem, że będzie. Ale uważam, że Keanu i Carrie-Anne zrobili super robotę, dokładnie tak jak się spodziewałem.

Dopytany, czy jednak żałuje, że przegapił szansę bycia częścią wielkiego powrotu uniwersum, Laurence Fishburne stwierdził: Nie, niespecjalnie. Cóż, jak widać nie tylko sprzedażowo ostatni Matrix nie został ciepło przyjęty.

Trailer filmu Matrix: Zmartwychwstania

Finansowa klapa

Określenie „nie został ciepło przyjęty” jest tak samo dyplomatyczne, jak wypowiedź Fishburne’a. Film Matrix: Zmartwychwstania okazał się totalną klapą finansową. Przy budżecie 190 milionów dolarówwedług box office osiągnął wynik zaledwie 156 milionów dolarów, co stanowiło jedynie 28. wynik na świecie w 2021 roku. Dla porównania inny powrót po latach, film Pogromcy Duchów: Dziedzictwo, wykręcił wynik 204 miliony dolarów (przy budżecie wynoszącym 75 mln), natomiast najbardziej dochodowa produkcja zeszłego roku, Spider-Man: Bez Drogi Do Domu, zarobił 1.9 miliarda (!) dolarów. Jeśli zerknąć dodatkowo na niezbyt przychylne opinie krytyków na temat filmu Lany Wachowski, można powiedzieć sobie wprost: Matrix: Zmartwychwstania okazało się całkowitą porażką.

Laurence Fishburne, odtwórca postaci Morfeusza w trylogii Matrix, opowiedział co sądzi o zeszłorocznym Martix: Zmartwychwstania. Sam w filmie nie wystąpił. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →