Keanu Reeves za wynagrodzenie z „Matrixa” sfinansował badania onkologiczne


05 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Wyszło na jaw, że aktor 70% swoich zarobków zainkasowanych za rolę Neo w serii Matrix przeznaczył na sfinansowanie badań nad białaczką. Do tej pory Keanu Reeves pozostawał anonimowym darczyńcą.

Keanu Revees – najskromniejszy hollywoodzki aktor?

Aktor ma bogatą filmografię i na koncie sporo produkcji, które albo się nie starzeją, albo uznaje się je już za kultowe pozycje. Do zawodowego doświadczenia należy dodać angażowanie się w różnego rodzaju artystyczne projekty, jak stworzenie własnego komiksu BRZRKR czy pojawienie się w grze Cyberpunk 2077. Prócz tego multitaskingu, Keanu Reeves cieszy się nienaganną reputacją. Nie tylko w środowisku filmowym, ale i poza nim, ma opinię miłego gościa.

Niedawno ujawnione informacje faktycznie potwierdzają, że aktor ma inne priorytety niż gonienie za banknotem. Kanadyjczyk większą część pieniędzy zainkasowanych za rolę w całej serii Matrix przeznaczył na cele charytatywne.

Przeczytaj: Wybraniec zgubił swój kod źródłowy – recenzja filmu „Matrix Zmartwychwstania”

Keanu Reeves matrix onkologia
kadr z filmu

Keanu Reeves – więcej dla innych, mniej dla siebie

Aktor zagrał Neo w czterech częściach Matrixa – pierwszy raz wcielił się w niego w 1999 roku, natomiast premiera ostatniej części w Polsce odbyła się 22 grudnia 2021 roku. Za rolę bohatera we wszystkich filmach zarobił 45 miliona dolarów, z czego 70% (31,5 miliona dolarów) trafiło do organizacji prowadzącej badania onkologiczne.

Do tej pory ogromna darowizna Keanu Reevesa pozostawała tajemnicą – aktor chciał pozostać anonimowy i nie życzył sobie rozgłosu związanego z jego działalnością charytatywną. Jego dobroczynne gesty wynikają z trudnych doświadczeń osobistych. Młodsza siostra aktora przez wiele lat walczyła z niebezpiecznym nowotworem krwi, co m.in. było dla niego katalizatorem do założenia fundacji, wspierającej cierpiących na choroby onkologiczne.

MATRIX ZMARTWYCHWSTANIA – Oficjalny zwiastun

Wyszło na jaw, że aktor 70% swoich zarobków zainkasowanych za rolę Neo w serii Matrix przeznaczył na sfinansowanie badań nad białaczką. Do tej pory Keanu Reeves pozostawał anonimowym darczyńcą. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →