„Matrix Zmartwychwstania” – jest pierwszy zwiastun


09 września 2021

Podziel się newsem:

Witamy w prawdziwym świecie. W Internecie ukazał się zwiastun czwartej części Matriksa.

Czerwona czy niebieska?

Matrix jest niekwestionowanym filmowym klasykiem, który zredefiniował kino sciene-fiction. Film chwalony jest dziś przede wszystkim za fabułę, w której to haker Neo dowiaduje się, że świat, w którym żyje to tylko iluzja stworzona przez inteligentne maszyny. Główny bohater za namową Morfeusza dołącza do grupy ludzi od lat walczących z maszynami. Wyróżniają się także efekty specjalne, które w 1999 roku z pewnością robiły wrażenie: warto tu wymienić chociażby wykorzystanie efektu bullet time, czyli wrażenia spowolnienia czasu, kiedy Neo w efektowny sposób unikał pocisków czy słynny pojedynek między głównym bohaterem a agentem Smithem, który miał miejsce w metrze. Sceny walki inspirowane klasycznymi hongkońskimi akcyjniakami także na stałe weszły do popkultury. Podobnie z resztą było z cytatami pochodzącymi z filmu sióstr Wachowskich.

Kolejne dwie części – Reaktywacja i Rewolucje – wywołały i do dziś wywołują dosyć mieszane uczucia. Filmom zarzuca się między innymi brak klimatu z jedynki, nastawienie na efekciarstwo, kosztem fabularnej strony produkcji, zaś pod adresem twórców padają zarzuty skoku na kasę. Jak jednak by nie było, Matrix na stale zakorzenił się w gatunku science-fiction. Fani od lat spierali się także, czy powinna powstać kolejna część, jednak przeciwnicy tego pomysłu mogą póki co skapitulować. Matrix 4 istnieje i jest bardzo blisko.

„Matrix Zmartwychwstania” - jest pierwszy zwiastun
Matrix Zmartwychwstania – plakat filmu

Matrix zmartwychwstaje

Matrix Zmartwychwstania trafi do polskich kin już 17 grudnia, zaś 22 grudnia film trafi na HBO Max. W filmie Lany Wachowski wystąpią Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Neil Patrick Harris oraz Jonathan Groff. W Internecie dostępny jest zwiastun widowiska.

Matrix Zmartwychwstania – zobacz zwiastun

Witamy w prawdziwym świecie. W Internecie ukazał się zwiastun czwartej części Matriksa. Czerwona czy niebieska? Matrix jest niekwestionowanym filmowym klasykiem, który zredefiniował kino sciene-fiction. Film chwalony jest dziś przede wszystkim za fabułę, w której to haker Neo dowiaduje się, że świat, w którym żyje to tylko iluzja stworzona przez inteligentne maszyny. Główny bohater za namową […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →