kadr z klipu do utworu „Cicho”

Mata i Fundacja 420 wypuścili mixtape, który… nie zawiera muzyki


20 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Mata i Fundacja 420 postanowili z okazji 20 kwietnia o godzinie 16:20 wypuścić mixtape. Zawiodą się jednak ci, którzy czekają na nowe piosenki od rapera.

Fundacja 420

Któż inny mógłby świętować 20 kwietnia, jeśli nie Mata? Raper od jakiegoś czasu bardzo mocno zaznacza swoje zaangażowanie w walce o legalizację marihuany w Polsce. Między innymi w tym celu powołał do życia Fundację 420. Dziś o godzinie 16:20 na Spotify trafił Mixtape 420, na którym… nie ma muzyki. Jest natomiast zapis trwającej ponad godzinę rozmowy Maty z dr Marią Banaszak, psychoterapeutką i popularyzatorką nauki, która swoją pracę naukową poświęciła terapii uzależnień. Nazwanie tej rozmowy „mixtape’em” z pewnością ma na celu zwrócenie na nią uwagi przez większą liczbę osób. W rozmowie Mata przyznaje się do swojego uzależnienia od marihuany. Jest to odważne wyznanie, szczególnie w świetle licznych oskarżeń, jakie padały na Matę i jego działalność na rzecz depenalizacji i legalizacji.

Mata & Fundacja 420 – Mixtape 420

Kontrowersje wokół działalności Maty

Największą kontrowersją związaną z Fundacją 420 było ujawnienie przez influencerkę, Queen Of The Black, rozmowy, według której Mata miał dostarczyć jej marihuanę. Sama sprawa nie byłaby tak kontrowersyjna gdyby nie fakt, że Queen jest osobą uzależnioną od alkoholu i narkotyków. Zrobiło się o tym szczególnie głośno, gdy influencerka wraz ze swoim chłopakiem zostali zatrzymani za posiadanie narkotyków (ponad 50 gramów marihuany). Do interwencji policji doszło po tym, jak dziewczyna spadła z balkonu na pierwszym piętrze, a na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze. Choć sama sprawa mocno ucichła, a w świadomości słuchaczy rapu został przede wszystkim dobrze przyjęty utwór PATOPROHIBICJA (28.01.2021), sprawa Queen Of The Black rzuca duży cień na wiarygodność Fundacji 420.

Mata i Fundacja 420 postanowili z okazji 20 kwietnia o godzinie 16:20 wypuścić mixtape. Zawiodą się jednak ci, którzy czekają na nowe piosenki od rapera. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których nie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →