fot. Netflix

Marcin Dorociński zagra w popularnym serialu Netflixa


05 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Polski aktor Marcin Dorociński najwyraźniej zaczyna przebijać się do szerszej świadomości międzynarodowej publiczności. Właśnie otrzymał angaż w kolejnym serialu Netflixa.

Marcin Dorociński i Netflix

Ponoć naszymi najlepszymi towarami eksportowymi są Wiedźmin i Robert Lewandowski, ale ten stan rzeczy warto by może uzupełnić. Wszystko z powodu Marcina Dorocińskiego. Aktor wystąpił w jednym z najpopularniejszych seriali Netflixa Gambicie królowej. Wcielił się tam w radzieckiego szachistę Wasilija Borgowa. Chociaż nie widzieliśmy go zbyt wiele na ekranie, to aktor zdążył przykuć uwagę zarówno zagranicznej publiczności, jak i twórców filmów i seriali. Polak będzie kontynuował swoją przygodę z platformą, o czym poinformował w swoich mediach społecznościowych. Aktor dołączył do obsady serialu Wikingowie: Walhalla.

Polak wcieli się w Jarosława I Mądrego z dynastii Rurykowiczów, który w latach 1016-1018 oraz 1019-1054 był wielkim księciem Rusi Kijowskiej.

Marcin Dorociński w średniowiecznym świecie

Marcin Dorociński pojawi się w drugim sezonie serialu Wikingowie: Walhalla. Produkcja jest kontynuacją ciepło przyjętych Wikingów, a jej akcja została osadzona sto lat po wydarzeniach z pierwszego serialu. Napięcie pomiędzy wikingami a angielską rodziną królewską sięga krwawego zenitu. Sami wikingowie są również rozdarci walkami spowodowanymi sprzecznymi wierzeniami – chrześcijańskimi i pogańskimi. W środku tych wydarzeń znalazły się historyczne postacie: Leif Eriksson, jego siostra Freydís Eiríksdóttir oraz Harald Sigurdsson, którzy walczą o chwałę i przetrwanie w zmieniającym się świecie. Produkcja ma ukazać koniec wikińskiej ery, która miała miejsce za sprawą bitwy pod Stamford Bridge w 1066 roku. Główne role w serialu grają Sam Corlett, Frida Gustavsson i Leo Suter. Marcin Dorociński pojawi się na ekranie dopiero w przyszłym roku.

Wikingowie: Walhalla – sezon drugi, pierwsza zapowiedź

Polski aktor Marcin Dorociński najwyraźniej zaczyna przebijać się do szerszej świadomości międzynarodowej publiczności. Właśnie otrzymał angaż w kolejnym serialu Netflixa. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Marcin Dorociński i Netflix […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →