fot. Netflix

Marcin Dorociński zagra w popularnym serialu Netflixa


05 października 2022

Podziel się newsem:

Polski aktor Marcin Dorociński najwyraźniej zaczyna przebijać się do szerszej świadomości międzynarodowej publiczności. Właśnie otrzymał angaż w kolejnym serialu Netflixa.

Marcin Dorociński i Netflix

Ponoć naszymi najlepszymi towarami eksportowymi są Wiedźmin i Robert Lewandowski, ale ten stan rzeczy warto by może uzupełnić. Wszystko z powodu Marcina Dorocińskiego. Aktor wystąpił w jednym z najpopularniejszych seriali Netflixa Gambicie królowej. Wcielił się tam w radzieckiego szachistę Wasilija Borgowa. Chociaż nie widzieliśmy go zbyt wiele na ekranie, to aktor zdążył przykuć uwagę zarówno zagranicznej publiczności, jak i twórców filmów i seriali. Polak będzie kontynuował swoją przygodę z platformą, o czym poinformował w swoich mediach społecznościowych. Aktor dołączył do obsady serialu Wikingowie: Walhalla.

Polak wcieli się w Jarosława I Mądrego z dynastii Rurykowiczów, który w latach 1016-1018 oraz 1019-1054 był wielkim księciem Rusi Kijowskiej.

Marcin Dorociński w średniowiecznym świecie

Marcin Dorociński pojawi się w drugim sezonie serialu Wikingowie: Walhalla. Produkcja jest kontynuacją ciepło przyjętych Wikingów, a jej akcja została osadzona sto lat po wydarzeniach z pierwszego serialu. Napięcie pomiędzy wikingami a angielską rodziną królewską sięga krwawego zenitu. Sami wikingowie są również rozdarci walkami spowodowanymi sprzecznymi wierzeniami – chrześcijańskimi i pogańskimi. W środku tych wydarzeń znalazły się historyczne postacie: Leif Eriksson, jego siostra Freydís Eiríksdóttir oraz Harald Sigurdsson, którzy walczą o chwałę i przetrwanie w zmieniającym się świecie. Produkcja ma ukazać koniec wikińskiej ery, która miała miejsce za sprawą bitwy pod Stamford Bridge w 1066 roku. Główne role w serialu grają Sam Corlett, Frida Gustavsson i Leo Suter. Marcin Dorociński pojawi się na ekranie dopiero w przyszłym roku.

Wikingowie: Walhalla – sezon drugi, pierwsza zapowiedź

Polski aktor Marcin Dorociński najwyraźniej zaczyna przebijać się do szerszej świadomości międzynarodowej publiczności. Właśnie otrzymał angaż w kolejnym serialu Netflixa. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →