Måneskin i Iggy Pop łączą siły!


04 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Ależ niespodzianka. Grupa Måneskin, zwycięzcy i rewelacja tegorocznej Eurowizji oraz legenda punk rocka, absolutna muzyczna ikona, Iggy Pop, łączą siły!

Måneskin na ustach branży

O zespole Måneskin napisano przez ostatnie dwa miesiące już chyba wszystko. Grupa zawojowała świat swoim występem i zwycięstwem na tegorocznej Eurowizji, podbiła listy przebojów na Spotify, a także w mig wyprzedała swój pierwszy solowy koncert w Polsce, który odbędzie się 19 sierpnia w ramach Open’er Park. Zespół zyskał sobie wielu fanów, ale również wielu przeciwników, którzy całkiem zgodnie prezentują stanowisko, że Włosi nie robią w zasadzie nic odkrywczego. Jak by nie było, zespół Måneskin kuje żelazo póki gorące i w sieci podzielił się informacją o nadchodzącej współpracy z legendarnym Iggym Popem.

Måneskin i Iggy Pop łączą siły!

Iggy Pop i punkowe wzory

Iggy’ego Popa chyba przedstawiać nie trzeba, bo nawet jeśli nie kojarzycie samego muzyka, to pewnie gdzieś widzieliście jego nazwisko lub słyszeliście chociażby The Passenger. W reklamie, radiu, gdziekolwiek. Jeśli jednak Iggy Pop nie jest Wam znany albo tak sobie go kojarzycie, to wyciągam pomocną dłoń. Muzyk działa w branży już od 1960 roku, był wokalistą i tekściarzem The Stooges – zespołu dziś nazywanego protoplastami punk rocka, który wytoczył i wskazał wiele ścieżek rozwoju tej muzyki. Iggy zaistniał w latach 70., kiedy to David Bowie zaprosił go na trasę Station To Station. Wspólne koncertowanie zaowocowało dalszą współpracą w postaci dwóch pierwszych solowych krążków Iggy’ego Popa: The Idiot i Lust For Life, z których pochodzą największe przeboje punkowego wokalisty, takie jak Lust For Life, The Passenger czy Nightclubbing.

W styczniu 2020 otrzymał nagrodę Grammy za całokształt twórczości, którą wcześniej otrzymało także wielu wybitnych muzyków i zespołów, a wśród nich są chociażby The Beatles, Black Sabbath, Nat King Cole, Nina Simone, Aretha Franklin czy Michael Jackson.

Iggy Pop – Lust For Life

Måneskin, Iggy Pop – I WANNA BE YOUR SLAVE – with Iggy Pop (Audio)

Nowa wersja kawałka I Wanna Be Your Slave z gościnnym udziałem Iggy’ego Popa jest już dostępna! Sprawdzajcie i dawajcie znać, co myślicie!

Ależ niespodzianka. Grupa Måneskin, zwycięzcy i rewelacja tegorocznej Eurowizji oraz legenda punk rocka, absolutna muzyczna ikona, Iggy Pop, łączą siły! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Måneskin na ustach branży […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →