Łona i Webber w nowym singlu oddają hołd Nikiforowi Szczecińskiemu


07 kwietnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Nowy klip Łony i Webbera to hołd nie tylko dla street artu, ale także dla Nikifora Szczecińskiego, artysty, który tworzył ze wszystkiego co miał pod ręką.

Łona i Webber prezentują Śpiewnik Domowy

Najnowsza Ep-ka Łony i Webbera to dla fanów duetu obowiązkowa pozycja. Szczególnie, że nadchodzący krążek będzie ich pierwszym wydawnictwem od 4 lat, kiedy to swoją premierę miało Nawiasem Mówiąc.

Śpiewnik Domowy będzie zawierał 7 nowych utworów. Jego głównym motywem ma być dyskusja o tożsamości, z naciskiem na różnorodność fragmentów, z jakiej potrafi być ona utkana i jak dalekie niekiedy inspiracje mają na nią wpływ.

Pierwszym singlem zapowiadającym minialbum było Stop, Nadiu, do którego teledysk zobaczycie poniżej.

Łona i Webber – Stop, Nadiu

Natomiast dziś, Łona i Webber udostępnili kolejny singiel ze Śpiewnika. #nikiforszczecinski to hołd nie tylko dla street artu, ale przede wszystkim dla tytułowego Nikofora Szczecińskiego, który zmarł w 2018 roku. Artysta, do tworzenia swoich prac wykorzystywał wszystko co miał pod ręką. Za galerię natomiast, służyły mu parapet i brama kamienicy, w której mieszkał.

Realizację teledysku duet powierzył innemu szczecińskiemu twórcy, Lumpowi – jednemu z najbardziej rozpoznawalnych streetartowych artystów w Polsce. Lump jest autorem wielu murali i instalacji. Pomimo tego, że artysta na codzień prezentuje odmienny do Nikofora styl, podobnie jak on, często posługuje się przedmiotami, które dla innych stały się nieprzydatne.

Autorem zdjęć do teledysku jest Marek Kowalczyk, szczeciński fotograf i operator. Zdjęcia zrealizowano w szczecińskiej Freedom Gallery.

Łona i Webber – #nikiforszczecinski

Śpiewnik Domowy – zamów preorder albumu

Premiera Śpiewnika Domowego zbliża się wielkimi krokami, ponieważ zapowiedziana jest na 17 kwietnia. Edycję limitowaną w której skład wchodzi płyta z instrumentalami, naklejki, autografy, a także nutowy zapis wszystkich utworów znajdziecie na sklepie dobrzewiesz. Ponadto, w tej wersji okładka albumu została zastąpiona płócienną.

Łona i Webber
Łona i Webber – Śpiewnik Domowy – okładka albumu

Nowy klip Łony i Webbera to hołd nie tylko dla street artu, ale także dla Nikifora Szczecińskiego, artysty, który tworzył ze wszystkiego co miał pod ręką. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →