Fot. Piotr Porębski

Kuba Kawalec zapowiada swój debiutancki album kolejnym singlem „Koty”


04 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Koty to drugi singiel zapowiadający solowy debiut Kuby Kawalca z zespołu Happysad. Album Ślepota ujrzy światło dzienne jeszcze tego lata.

Kuba Kawalec debiutuje jako solista

Kuba Kawalec choć na scenie jest obecny już od ponad 20 lat, w 2021 roku zalicza swój ponowny debiut. Charyzmatyczny lider popularnej grupy Happysad równolegle do pracy w zespole postanowił rozpocząć solowy etap kariery. Tak powstała Ślepota – debiutancki album Kuby Kawalca.

Wokalista rozpoczął swoją solową ścieżkę odważnym krokiem. Kilka tygodni temu podzielił się bowiem mrocznym singlem Zdechłam, któremu towarzyszył pełen psychodelii teledysk.

Kuba Kawalec – Zdechłam feat. Ana Andrzejewska

Kuba Kawalec dzieli się nowym singlem Koty

Kontynuacją tego zaskakującego debiutu Kuby Kawalca jest jego nowy singiel Koty. To wciąż alternatywna odsłona Kuby, choć już nie tak wyśrubowana i z pewnością bardziej przystępna od swojego singlowego poprzednika. Fani Happysadu z pewnością znajdą tu również nieco charakterystycznych dla zespołowej działalności Kuby brzmień, choć za warstwę muzyczną Kotów odpowiada zupełnie inny zespół, złożony z muzyków współtworzących cały album Ślepota. Wśród nich znaleźli się: Patryk Kienast (gitary), Mariusz Obijalski (fortepian), Arkadiusz Kopera (synth i saksofon), Tomasz „Harry” Waldowski (perkusja), no i oczywiście sam Kuba.

Kuba Kawalec singiel Koty Ślepota album
Kuba Kawalec – „Koty”, okładka singla, fot. Piotr Porębski

Kuba Kawalec x Krzysztof Kieślowski, czyli niecodzienny teledysk do singla Koty

Tekst utworu Koty to opowieść o przeszywającej tęsknocie za bliskością, którą dopełnia ponownie wyjątkowy obraz. Tym razem Kuba sięgnął w zakamarki historii polskiej kinematografii i dla zwizualizowania swojej muzycznej opowieści użył debiutu cenionego reżysera, Krzysztofa Kieślowskiego. Ta niema etiuda z 1966 roku zatytułowana Tramwaj doskonale współgra z liryczną opowieścią o niedopasowaniu i strachu przed samotnością, a osią wydarzeń zarówno teledysku, jak i samego utworu są niewykorzystane szanse i wspomniana niepohamowana tęsknota za bliskością.

Sam Kuba mówi o swoim najnowszym singlu Koty:

Piosenka Koty jest jedną z naszych perełek na albumie Ślepota. Od samego początku miała u mnie i kolegów specjalne względy. Podoba mi się w niej klasyczne ujęcie formy i brzmienia, ale i pewien rodzaj napięcia. W treści ścierają się niedopasowanie do świata i jednoczesny lęk przed samotnością. Szczęścia dopełnia teledysk mistrza Kieślowskiego. Niema etiuda Tramwaj to debiut reżyserski Pana Krzysztofa z 1966 roku! Prosta historia o niewykorzystanej szansie jest doskonałym uzupełnieniem całości, z której jestem naprawdę dumny.

Znamy datę premiery debiutanckiego albumu Kuby Kawalca – Ślepota

Debiutancki album Kuby Kawalca, zatytułowany Ślepota, ujrzy światło dzienne już tego lata. Krążek trafi do streamingów i na półki sklepowe 2 lipca. Na płycie znajdzie się 10 piosenek, które powstały i zostały zarejestrowane w trakcie pandemicznej przerwy w warszawskim studiu Black Kiss Records.

Kuba Kawalec – Ślepota, tracklista płyty

  1. Wózek z gruzem
  2. Czarnobyl
  3. Koty
  4. Zdechłam feat. Ana Andrzejewska
  5. Ślepota
  6. Tsunami
  7. Serum
  8. Ziarna
  9. Siódme piętro feat. Anna Leonowicz
  10. Lecimy

Kuba Kawalec – Ślepota, zamów preorder albumu

Na swoim debiutanckim albumie Kuba skupia się głównie na społeczeństwie i jego aktualnych bolączkach. Jak sam twierdzi – materiał jest nieprzewidywalny, gęsty emocjonalnie i choć na wskroś nowoczesny, to z pełnym szacunkiem do klasycznej formy zarówno brzmienia jak i konstrukcji. Nie przegapcie tej wyjątkowej premiery! Preorder płyty z autografem artysty możecie zamawiać już teraz na stronie sklepzmuzyką.pl.

Kuba Kawalec Ślepota album
Kuba Kawalec – „Ślepota”, okładka albumu

Koty to drugi singiel zapowiadający solowy debiut Kuby Kawalca z zespołu Happysad. Album Ślepota ujrzy światło dzienne jeszcze tego lata. Kuba Kawalec debiutuje jako solista Kuba Kawalec choć na scenie jest obecny już od ponad 20 lat, w 2021 roku zalicza swój ponowny debiut. Charyzmatyczny lider popularnej grupy Happysad równolegle do pracy w zespole postanowił rozpocząć […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →