Grzegorz Adamek

Happysad w dołku. Zespół zagrał „Najsmutniejszy koncert świata”


01 marca 2021

Podziel się newsem:

Uwaga, dla wszystkich, którzy w okresie chandry zmagają się – lub leczą dodatkowym smutkiem. Happysad przygotował dla swoich fanów specjalny koncert, złożony z wybranych utworów z całej swej dyskografii – tych najbardziej posępnych, smętnych i melancholijnych. Na marcowy wieczór pozycja, jak znalazł.

Happysad – smutno, smutniej, najsmutniej

Nie trzeba zapętlać New Order, żeby poczuć klimat Blue Monday. I to nie tylko w poniedziałki. Happysad postanowił, że w okresie mocnej koncertowej posuchy, wyjdzie do fanów z inicjatywą, która od dawna chodziła im po głowie. Miała być cała trasa, lecz ze względu na warunki dostaliśmy występ online. Wyjątkowy, bez dwóch zdań, bo złożony wyłącznie z numerów nostalgicznych, nieco ponurych i refleksyjnych.

Tylko wiecie, z umiarem. Nie w tym rzecz, żeby się dołować. Można za to powspominać złote koncertowe czasy, wzruszyć się i zdecydowanie zatęsknić. Kiedyś płakało się pod sceną, ale łez przed ekranem nikt nie zobaczy. Możecie czuć się swobodni.

Happysad zagrał Najsmutniejszy koncert świata
fot. Karol Kacperski Photography

Happysad gra Najsmutniejszy koncert świata

Zespół dał prawie czterdziestominutowy występ, w trakcie którego wykonał siedem piosenek ze swego repertuaru. Starannie wyselekcjonowane utwory niewątpliwie pasują do motta koncertu. Panowie z Happysad umiejętnie wydali dawkę tytułowego smutku, nie przeginając z nim w żadną stronę. Nie jest więc żałośnie i jękliwie, a całkiem… uroczyście? Osobiście kupuję tę formułę i straszliwie podoba mi się sam pomysł koncertu pod szyldem konkretnej emocji.

Wyjątkowy koncert, wyjątkowa setlista. Raz na jakiś czas przetaczała się przez nasz zespół dyskusja o pomyśle na trasę z największymi smutami, a że mamy ich w dyskografii trochę, to w tym dziwnym okresie postanowiliśmy dać Wam namiastkę tego, co w pełnej odsłonie, być może kiedy wszystko wróci do normalności, zaprezentujemy na żywo podczas szczególnej trasy koncertowej.

– Happysad

Happysad – Najsmutniejszy koncert świata

Grupa ten Najsmutniejszy koncert świata zagrała w Zabrzu, w niezwykle klimatycznym CK Wiatrak. Jak piszą na swoim Youtube’ie: „Nagrania zrealizowano dzięki środkom z funduszu przeciwdziałania COVID – 19″.

Najsmutniejszy koncert świata – setlista

  1. Ciało obce
  2. Trzynaście dni
  3. Dług
  4. Biegnę prosto w ogień
  5. Co mi po tobie
  6. Heroina
  7. Do szczęścia

Uwaga, dla wszystkich, którzy w okresie chandry zmagają się – lub leczą dodatkowym smutkiem. Happysad przygotował dla swoich fanów specjalny koncert, złożony z wybranych utworów z całej swej dyskografii – tych najbardziej posępnych, smętnych i melancholijnych. Na marcowy wieczór pozycja, jak znalazł. Happysad – smutno, smutniej, najsmutniej Nie trzeba zapętlać New Order, żeby poczuć klimat […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.