fot. materiały promocyjne

Krystian Ochman powraca spowity w mroku. Posłuchajcie nowego singla „Bittersweet”


28 lipca 2022

Podziel się newsem:

Krystian Ochman powraca po eurowizyjnym sukcesie z kolejną dawką muzyki. Tym razem wokalista zaprezentował nam się w utworze Bittersweet.

Tam, gdzie cienie tańczą ze światłem

Krystian Ochman powraca do nas po swoim eurowizyjnym sukcesie. Podczas wielkiego święta muzyki artyście udało się wspiąć na 12 lokatę w wielkim finale z uzyskanymi 151 punktami. Po zakończeniu imprezy wokalista nie krył swojego muzycznego głodu, który dopiero co się w nim rozbudził.

Nie zatrzymujemy się tu, lecimy do przodu. To nie jest koniec, mamy jeszcze dużo do roboty. To był dopiero kolejny krok. Trzymajcie się, całuję, widzimy się niedługo!

– mówił po finale Ochman.

Przeczytaj także: Eurowizja 2022: Ochman i Kalush Orchestra łączą siły w utworze Stefania

Eurowizja 2022: drugi półfinał za nami. Krystian Ochman z awansem do finału
fot. Eurovision.tv

Nic więc dziwnego, że po sukcesie i rozgłosie, jaki wokaliście przyniósł konkurs Eurowizji, a także po jego ciepło przyjętej debiutanckiej płycie (status złotej płyty, 2 złote single), zdobyciu Wiktora 2021, dwóch nominacji do Fryderyków, a także nominacji do Bestsellerów Empiku, Krystian Ochman postanowił powrócić do nas ze swoim nowym singlem Bittersweet. Gościnnie w numerze pojawił się raper Opał, a produkcją zajął się niezawodny @atutowy. Do singla powstał intrygujący klip wyprodukowany przez Distort Media.

Ochman – Bittersweet ft. Opał (prod. @atutowy), posłuchaj!

Krystian Ochman z historycznym wynikiem

Nie samą Eurowizją człowiek jednak żyje, ale przyznać trzeba, że jej otoczka jest naprawdę ciekawa. Ciekawsza robi się jeszcze bardziej w momencie podbijania jej przez naszych rodaków. Do 29 kwietnia kluby Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji mogli oddawać swoje głosy w wielkim wyścigu OGAE. To właśnie dzięki niemu tworzy się pierwsza topka, która określa nam faworytów plebiscytu, a także całego konkursu. To właśnie Krystian Ochman osiągnął w niej niebotyczny sukces, który zapisze się na kartach eurowizyjnej historii.

W samym plebiscycie zasady są jasne i klarowne. Każdy lokalny oddział OGAE musi przyznać punkty w skali obowiązującej na Konkursie Piosenki Eurowizji. Są one zbierane od członków stowarzyszenia w danym kraju. Od początku kwietnia raz za razem spływają do nas kolejne głosy, a sam finał wyścigu zaplanowany jest na 29 kwietnia. Do tej pory najwyższe miejsce w plebiscycie piastowała Magdalena Tul, której w 2011 roku udało się zdobyć aż 34 punkty. Niestety nie miało to przełożenia na sam konkurs, bowiem w nim wokalistka zajęła ostatnie miejsce w półfinale.

Długo okupowane przez Tul miejsce zostało jednak zdobyte przez naszego tegorocznego reprezentanta, Krystiana Ochmana. Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się, że laureatką plebiscytu została reprezentantka Szwecji Cornelia Jakobs – której udało się zebrać aż 393 punkty. To właśnie jej piosenka Hold me closer została wywindowana prosto na pierwsze miejsce podium! Krystianowi i jego piosence River udało się natomiast wspiąć na 7. miejsce z aż 144 punktami!

Ochman – River, posłuchaj!

Oto podsumowanie całego plebiscytu:

 1. SZWECJA: Cornelia Jakobs – Hold me closer – 393 punkty
 2. WŁOCHY: Mahmood i Blanco – Brividi – 387 punktów
 3. HISZPANIA: Chanel – SloMo – 294 punkty
 4. HOLANDIA: S10 – De diepte – 218 punktów
 5. WIELKA BRYTANIA: Sam Ryder – Space Man – 204 punkty
 6. FRANCJA: Alvan & Ahez – Fulenn – 175 punktów
 7. POLSKA: Krystian Ochman – River – 144 punkty
 8. NORWEGIA: Subwoolfer – Give that wolf a banana – 120 punktów
 9. ALBANIA: Ronela Hajati – Sekret – 88 punktów
 10. AUSTRIA: LUM!X ft. Pia Maria – Halo – 73 punkty
 11. UKRAINA: Kalush Orchestra – Stefania – 60 punktów
 12. CYPR: Andromache – Ela – 59 punktów
 13. ESTONIA: Stefan – Hope – 54 punkty
 14. SERBIA: Konstrakta – In corpore sano – 53 punkty
 15. GRECJA: Amanda Georgiadi Tenfjord – Die together – 38 punktów
 16. FINLANDIA: The Rasmus – Jezebel – 37 punktów
 17. CZECHY: We Are Domi – Lights off – 35 punktów
 18. AUSTRALIA: Sheldon Riley – Not the same – 16 punktów
 19. LITWA: Monika Liu – Sentimentai – 11 punktów
 20. PORTUGALIA: MARO – saudade, saudade – 9 punktów
 21. ŁOTWA: Citi Zēni – Eat your salad – 7 punktów
 22. MOŁDAWIA: Zdob și Zdub & Advahov Brothers – Trenulețul – 6 punktów
 23. CHORWACJA: Mia Dimšić – Guilty pleasure – 4 punkty
 24. BELGIA: Jérémie Makiese – Miss you – 2 punkty
 25. NIEMCY: Malik Harris – Rockstars – 2 punkty
 26. MALTA: Emma Muscat – I am what I am – 2 punkty
 27. RUMUNIA: WRS – Llámame – 2 punkty
 28. SZWAJCARIA: Marius Bear – Boys do cry – 1 punkt

Krystian Ochman powraca po eurowizyjnym sukcesie z kolejną dawką muzyki. Tym razem wokalista zaprezentował nam się w utworze Bittersweet. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Tam, gdzie cienie tańczą ze światłem Krystian Ochman […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →