Krótka piłka: Krzysztof Zalewski [wywiad]


03 kwietnia 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Krzysztof Zalewski, czyli autor hitu Początek dla Męskiego Grania i zdobywca Fryderyka 2019 za album Zalewski Śpiewa Niemiena. 26 kwietnia wystąpi na solowym koncercie w warszawskim Torwarze. Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu krótkich, nieoczywistych rozmów z najważniejszymi przedstawicielami sceny muzycznej.

Jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy Zalefem a Krzysztofem  Zalewskim? 

Zalef był młodszy. Poza tym jako „Zalef” zdecydowany byłem grać tylko ciężką, gitarową muzykę. Krzysztof Zalewski nie stwarza sobie żadnych ograniczeń stylistycznych.

 

Nagrałeś niedawno piosenkę do filmu Władysława Pasikowskiego o Janie Nowaku-Jeziorańskim. Jaki jest Twój ulubiony soundtrack życia?

Lubię muzykę filmową Ennio Morricone, Nino Roty, Bernarda Hermanna. Marsz Imperium z Gwiezdnych wojen Johna Williamsa. No i oczywiście piosenki z Bonda. 

„Złoto” czy srebro? 

Zdecydowanie złoto. Przydaje się w elektronice, podróżach kosmicznych, można wyleczyć nim jęczmień na oku i jest odporne na inflację.

Gdybyś mógł zaśpiewać w duecie z wymarzoną polską wokalistką, którą z piosenkarek byś wybrał?

 Natalię Przybysz.

Pierwsza płyta kupiona w młodości, to…

Kiedy wszedł format CD to jednocześnie kupiłem (za pieniądze mamy oczywiście) Innuendo Queen i Division Bell Pink Floyd.

Jaka jest Twoja największa słabość?

 Niecierpliwość i lenistwo. 

Przedmiot, z którym się nigdy nie rozstajesz, to…

 Kostka do gitary.

Twój ulubiony cover Czesława Niemena, który zawsze chciałeś zaśpiewać i znalazł się na Twojej płycie to…

 Jednego serca. I Począwszy od Kaina.

26 kwietnia w warszawskim Torwarze odbędzie się koncert Zalewski Solo Act. Artysta stanie sam na scenie, usytuowanej na środku warszawskiego Torwaru, otoczonej z każdej strony słuchaczami. Bilety na to wydarzenie dostępne na stronie Eventim.

Krzysztof Zalewski, czyli autor hitu Początek dla Męskiego Grania i zdobywca Fryderyka 2019 za album Zalewski Śpiewa Niemiena. 26 kwietnia wystąpi na solowym koncercie w warszawskim Torwarze. Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu krótkich, nieoczywistych rozmów z najważniejszymi przedstawicielami sceny muzycznej. Jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy Zalefem a Krzysztofem  Zalewskim?  Zalef był młodszy. Poza tym jako „Zalef” zdecydowany byłem […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →