KROKI – nowy album “Controlled Chaos” już dostępny

Obserwuj nas na instagramie:

Po świetnie przyjętym debiucie z 2016 roku zespół Kroki wraca z nowym materiałem. Controlled Chaos to swego rodzaju pamiętnik, który opowiada o nieidealnych ludziach, przepełnionych skrajnymi emocjami.

Kroki to zespół, który tworzą: producent Szatt, wokalista Jakub Goleniowski i basista Paweł Stachowiak. Inspiracje muzyczne czerpią z jazzu, soulu, indie rocka, a to wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i charakterystycznym głosem frontmana.

Kroki – Controlled Chaos

Dziś swoją premierę miała druga płyta zespołu – Controlled Chaos. Na krążku znajduje się 12 utworów, pełniących rolę rozdziałów w cyfrowym pamiętniku z życia członków grupy.

Controlled Chaos to swego rodzaju pamiętnik, który opowiada o niedoskonałych ludziach, przepełnionych skrajnymi emocjami. Niedoskonałość w muzyce staje się dla zespołu atutem.

Rozstrojony fortepian nagrany na przenośny recorder, partie gitar zarejestrowane poprzez wbudowany mikrofon w laptopie czy same wokale zgrane w kilku miejscach – te proste zabiegi udowadniają, że zespołowi zależało na podkreśleniu konkretnych emocji.

Zespół Kroki o albumie Controlled Chaos:

Szukaliśmy nowych rozwiązań. Zależało nam na właściwych emocjach, niekoniecznie właściwym miejscu (czyt. profesjonalne studio nagraniowe).

Album finalnie przybrał formę pamiętnika. To zapis wielu wspomnień, sytuacji i emocji, które towarzyszyły nam przez cały okres tworzenia.

W całym wydawnictwie znajdziecie wiele symbolicznych, graficznych nawiązań do każdego utworu, natomiast tracklista pomoże Wam umiejscowić je na osi czasu.

A teraz do rzeczy… „Controlled Chaos” zabierze Was w podróż, oscylującą wokół alternatywnego R&B, neo soulu, nowych bitów, organicznej elektroniki i popu.

Kroki – Gospels for the Tired – zobacz teledysk

Przed wydaniem albumu fani zespołu mieli okazję poznać Balon – pierwszy numer w karierze Kroków zaśpiewany po polsku oraz Fading All Out, którego zapis wideo pochodzi z koncertu zagranego w ramach cyklu Sofar. Wraz z dzisiejszą premierą albumu do sieci trafił klip do trzeciego singla pt. Gospels for the Tired.

Po świetnie przyjętym debiucie z 2016 roku zespół Kroki wraca z nowym materiałem. Controlled Chaos to swego rodzaju pamiętnik, który opowiada o nieidealnych ludziach, przepełnionych skrajnymi emocjami. Kroki to zespół, który tworzą: producent Szatt, wokalista Jakub Goleniowski i basista Paweł Stachowiak. Inspiracje muzyczne czerpią z jazzu, soulu, indie rocka, a to wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →