12 koncertowych sztosów w 2017 roku w Polsce

Obserwuj nas na instagramie:

W 2017 będzie grubo. Dowody? Aktualnie 4 z 5 artystów okupujących szczyt Billboardu zawita w najbliższych dwunastu miesiącach do naszego kraju.

Jeszcze pamiętamy czasy, gdy przyjazd do Polski światowej gwiazdy był wielką sensacją. Dzisiaj coraz trudniej jest zrobić na kimkolwiek wrażenie, ale nawet najtwardsi malkontenci muszą przyznać, że 2017 rok, choć jeszcze się nie zaczął, przynajmniej jeśli chodzi o koncerty w Polsce zapowiada się naprawdę światowo.

Rae Sremmurd

Koncert Rae Sremmurd z 2015 roku rozemocjonował całą Polskę. To co Drake’owi zajęło całą karierę (zdobycie 1 miejsca na Billboardzie), oni zrobili w dwa lata. Bracia, których kawałek wykorzystał Paul McCartney w swoim manequin challange, wracają na 2 koncerty. W Krakowie 3.02 i Warszawie 4.02.

Trentemøller

Duński Dj wydał w tym roku swoje czwarte LP – Fixion. Na wokalach można było usłyszeć m.in. Jehny Beth z Savages. Taneczne basy i eklektyczne brzmienia zapewnione. 5.02 w Progresji, a 6.02 na Hali nr 2 MTP.

Sophie Ellis-Bextor

“Murder On The Dancefloor”, “Me And My Imagination” i “Music Gets The Best Of Me” usłyszymy na nadchodzącym koncercie artystki na pewno. Trzeba jednak pamiętać, że w 2014 roku skręciła w trochę bardziej alternatywną drogę. Sophie zagra w Progresji 8 marca.

Kehlani

Fani R&B powinni być zachwyceni. 21-letnia artystka, której singiel został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej do Suicide Squad, po raz pierwszy zagra w naszym kraju. Będzie czego słuchać, bo 27 stycznia planowana jest premiera jej debiutanckiego krążka. Wystąpi w Warszawie 15 marca.

Thundercat

W 2017 roku akcja World Wide Warsaw i agencja Go Ahead zaskoczy nas kilka razy. Podobnie jak Stephen Bruner, który z boysbandu No Curfew, przeniósł się do hardcore’owego Suicidal Tendencies, a później zainwestował w solowy, zupełnie odmienny od poprzednich, projekt i został mistrzem basu. Po raz pierwszy do stolicy przyjedzie 18 marca.

Sampha

Znów WWW i Go Ahead. Artysta, który po wielu znaczących featuringach zdecydował się na krok w stronę własnej twórczości, wróci do Polski niecałe pół roku od genialnego, premierowego koncertu. Wszystko odbędzie się w Proximie 19 marca.

Tom Odell

Wyprzedane. Wyprzedane. Wyprzedane. Taki obrazek widzimy zazwyczaj, spoglądając na listę koncertów tego młodego Brytyjczyka. “Wrong Crowd” i “Another Love” usłyszymy ponownie 21 marca w Torwarze.

Bruno Mars i Anderson .Paak

To było miotanie się w miejscu. Zagra. Nie zagra. O, jednak zagra. Ostatecznie się udało. 24k Magic Tour zawita do Polski. Złośliwi mówią jednak, że support artystycznie przebija headlinera. No i co z tego, skoro można mieć 2w1? Zestaw zobaczymy 27 maja w Krakowie.

Ariana Grande

Laska ma 23 lata, prawie miliard wyświetleń na YouTube i po raz pierwszy odwiedzi Polskę. W 3 lata zgarnęła 3 nagrody American Music Awards. Taki sam wynik miała podczas MTV Europe Music Awards. Artystka zagra w Atlas Arenie 1 czerwca.

Coldplay

Trasę zrobili sobie dość luźną. W ciągu 2 miesięcy zagrają 13 koncertów na stadionach w 10 krajach. Wydaje się, że ta legenda brytyjskiego pop-rocka (a czasami nawet muzyki tanecznej), cokolwiek by nie zrobiła, zyskuje sobie coraz większe rzesze fanów. Sprawdzicie to 18 czerwca na PGE Narodowym.

Robbie Williams

Wszystko zaczęło się od sukcesu boysbandu Take That. Później zalała nas fala świetnych singli w jego solowym wykonaniu. Łącznie zgarnął 18 Brit Awards, co czyni go rekordzistą. Mimo średnich singli z tegorocznej płyty, wielu chciałoby usłyszeć na żywo “Angels”, czy “Feel”. Będzie okazja – na Stadionie Narodowym 13 sierpnia.

Festiwale

W 2017 roku Opener potrwa jak zwykle 4 dni, od 28.06 do 1.07. Skład zapowiada się kosmiczny. Foo Fighters, Radiohead, The Weeknd, G-Eazy, James Blake, Mac Miller, Prophets of Rage. Dla dużej grupy artystów będzie to pierwszy koncert w naszym kraju. Na razie sztos za sztosem.

Orange Warsaw proponuje nam tylko Imagine Dragons. Fajnie, ale co dalej? Jeśli nie będzie asa w rękawie, wszyscy pojadą do Trójmiasta. Oprócz pierwszego headlinera, znamy tylko datę i miejsce. 2-3 czerwca na Służewcu.

Jak to się dzieje, że Tauron Nowa Muzyka, mimo braku wielkich nazwisk, przyciąga co roku masę młodych ludzi? Organizatorzy po prostu dobrze wiedzą jak robi się innowacyjny festiwal. W tym roku będzie podobnie. W składzie są już m.in. Christian Löffler + Mohna i Gang Gang Dance. Tauron odbędzie się w drugi weekend lipca w Katowicach.

Dokładnie miesiąc po Tauronie w Katowicach zagości Off Festival. Rojek mówi, że nie faworyzuje żadnego zespołu, ale Swans chyba jest na jego pole position. Wiemy, że zobaczymy też Black Madonna, Kikagaku Moyo, Circuit Des Yeux. Reszta jest jeszcze tajemnicą, ale znając ten festiwal, na pewno będzie bardzo różnorodnie.

Sprawdź także:
6 artystów, których koncert w 2017 roku byłby prawdziwym cudem

W 2017 będzie grubo. Dowody? Aktualnie 4 z 5 artystów okupujących szczyt Billboardu zawita w najbliższych dwunastu miesiącach do naszego kraju. Jeszcze pamiętamy czasy, gdy przyjazd do Polski światowej gwiazdy był wielką sensacją. Dzisiaj coraz trudniej jest zrobić na kimkolwiek wrażenie, ale nawet najtwardsi malkontenci muszą przyznać, że 2017 rok, choć jeszcze się nie zaczął, […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →