Koncertowy rok 2022 w łódzkiej Wytwórni. Sprawdź, co będzie się działo


19 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Najbliższe miesiące w Wytwórni zapowiadają się bardzo koncertowo. Sprawdźcie, jakie muzyczne wydarzenia szykują się w łódzkim klubie.

Koncertowy rok 2022 w łódzkiej Wytwórni

22 stycznia – Dżem

Dżem gra muzykę z pogranicza bluesa i rocka. Zespół ma na swoim koncie ponad 40 lat wspólnego koncertowania, podczas których artyści przyzwyczaili nas, że za każdym razem kiedy wchodzą na scenę, dają z siebie 100%.

Przepustkę do wielkiego muzycznego świata grupa zdobyła podczas Festiwalu w Jarocinie w 1980 roku, kiedy to rozkochała w sobie polską publiczność. Pierwszy singiel Paw został nagrany w 1981 roku. Potem ich kariera zaczęła nabierać tempa, lista utworów wzrastała, pojawiały się pierwsze albumy.

Na koncercie w Wytwórni, który odbędzie się 22 stycznia, Dżem wykona swoje największe przeboje. Bilety na to wydarzenie są dostępne w sprzedaży na stronie Biletomat.pl.

Dżem – Do Kołyski

28 stycznia – Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Warszawska Orkiestra Sentymentalna (WOS) gra muzykę Warszawy, filmu rewii i kabaretu lat 20. i 30. Piosenki z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie ich inspirują. Walce, tanga, fokstroty, rumby i slow-foxy – WOS wybiera to, co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych i przywraca do życia ze współczesną wrażliwością muzyczną, zachowując styl i ponadczasowy urok dawnych melodii.

Koniecznie sprawdźcie, jak brzmią na żywo. Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w łódzkiej Wytwórni 28 stycznia. Bilety znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna – NIKODEM

12 lutego – 35-lecie Voo Voo

21 kwietnia, w dniu urodzin lidera Voo Voo, Wojciecha Waglewskiego, ukazała się jubileuszowa kompilacja pt. Nabroiło się (1986-2021), zawierająca autorski wybór 35. utworów podsumowujący dotychczasową, 35-letnią działalność zespołu.

Przekrojowego materiału zespołu można spodziewać się podczas koncertu w łódzkiej Wytwórni, który odbędzie się 12 lutego. Bilety na to wydarzenie znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Voo Voo – Łajba feat. Masha Natanson

14 lutego – Mikromusic

W walentynkowy wieczór zabierzcie drugą połówkę na koncert Mikromusic. To polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Ich najnowsza płyta pod tytułem Kraksa opowiada o miłości. O miłości bezwzględnej, do własnej osoby, wewnętrznego dziecka, przyjaciół, psa, o miłości przeszłej, toksycznej, naprawionej.

Utworów z Kraksy będzie można posłuchać na żywo w Wytwórni 14 lutego. Nie przegapcie tego wydarzenia – bilety są dostępne w sprzedaży na Biletomat.pl.

MIKROMUSIC – Nie odchodź

20 lutego – Karen Edwards – Love Songs

20 lutego do łódzkiego klubu zawita amerykańska wokalistka, pianistka i kompozytorka – Karen Edwards. W swej karierze występowała z wieloma światowej sławy artystami: Stevie Wonder, Tony Bennett czy Prince. Występowała w klubach, teatrach muzycznych i salach koncertowych na całym świecie. Artystka wielokrotnie nominowana do Grammy. Specjalizuje się w muzyce soul, jazz i gospel. W Polsce znana była ze współpracy z Jarkiem Śmietaną.

Podczas koncertu na scenie towarzyszyć jej będzie Michael „Patches” Stewart – amerykański trębacz jazzowy i kompozytor. Bilety znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Karen Edwards, Orkiestra NOSPR i Camerata Silesia

4 marca – Strachy na Lachy

Strachy Na Lachy to zespół powstały w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżama Porno. W 2003 roku podpisali kontrakt z niezależną firmą płytową SP Records. W grudniu tego samego roku ukazała się ich debiutancka płyta Strachy Na Lachy.

1 października 2021 roku zespół wydał najnowszy album zatytułowany Piekło. To ich pierwsza od czterech lat studyjna płyta. Muzycy będą promować ją podczas trasy koncertowej, której jednym z przystanków jest Klub Wytwórnia.

Bilety na koncert, który odbędzie się 4 marca kupicie na stronie Biletomat.pl.

STRACHY NA LACHY – Niebotyczne niebowstąpienie

19 marca – Organek

Ze swoją najnowszą płytą łódzką Wytwórnię odwiedzi także Organek. Grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka. Na Na razie stoję, na razie patrzę – najnowszym albumie zespołu, oprócz tekstów o międzyludzkich relacjach, pojawiają się też wątki publicystyczne komentujące zjawiska społeczne w Polsce ostatnich lat.

Jak materiał z płyty sprawdzi się na żywo? Możecie to sprawdzić 19 marca podczas koncertu w Łodzi. Bilety są dostępne w sprzedaży na stronie Biletomat.pl.

ORGANEK – Cały Ten Fejm

3 kwietnia – Kaśka Sochacka

Kaśka Sochacka rusza w dalszą część trasy promującej jej debiutancką płytę Ciche dni oraz wydaną niedawno EPkę Ministory. Minionej jesieni, artystka wspólnie z zespołem zagrała blisko 30 koncertów, które w większości zostały w całości wyprzedane.

Radzimy nie zwlekać z zakupem na koncert Kaśki Sochackiej w Wytwórni, który odbędzie się 3 kwietnia. Wejściówki znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Kaśka Sochacka – Niebo było różowe

5 maja – Kazik

W maju scenę Wytwórni przejmie Kazik Staszewski – legenda polskiej sceny muzycznej. Jest autorem tekstów i muzyki, aranżerem. To również współzałożyciel i członek zespołów: Kult, KNŻ, El Dupa, Buldog, Zuch Kazik, Yugoton i Kazik + Zdunek Ensemble.

Koncert w Łodzi to jeden z przystanków trasy „Kazik”, podczas której artysta prezentuje przekrój swoich solowych projektów. Bilety na występ Kazika kupicie na stronie Biletomat.pl.

KAZIK – Twój ból jest lepszy niż mój

1 czerwca – Nutkosfera – Cezik Dzieciom

Czas na propozycję dla najmłodszych. Nutkosfera i DrobNutki to projekty pod kierownictwem CeZika. Od 4 lat muzyk tworzy kanał internetowy dla dzieci NutkoSfera, gdzie najpopularniejszy jego klip W układzie słonecznym ma ponad 87 milionów wyświetleń. NutkoSfera i DrobNutki to piosenki dla najmłodszych, które mają za zadanie bawić i uczyć.

Celem CeZika jest wyrabianie w dzieciach wrażliwości muzycznej, dlatego unika aranżacji biesiadnych czy dyskotekowych. Stara się, aby melodie wpadały w ucho, były proste, ale nie obciachowe. Dba o gust muzyczny dzieci od najmłodszych lat. Jego piosenki zachęcają najmłodszych do wspólnej zabawy, jednocześnie przekazując konkretną wiedzę oraz rozmaite ciekawostki.

Koncert Nutkosfera – Cezik Dzieciom to idealny pomysł na Dzień Dziecka. Bilety są dostępne na stronie Biletomat.pl.

W UKŁADZIE SŁONECZNYM || NutkoSfera || Piosenki DLA DZIECI

21 czerwca – Możdżer Danielsson Fresco & Holland Baroque

Trio Możdżer Danielsson Fresco zostało docenione za subtelne i wyrafinowane brzmienie. Grupa osiągnęła harmonię między kluczową dla natury jazzu improwizacją a melodyjną przystępnością. Muzycy mają na koncie 3 studyjne albumy. Do nagrania kolejnego albumu trio zaprosiło orkiestrę Holland Baroque z którą Leszek Możdżer nagrał w 2017 roku płytę Earth Particles.

Efektów tej współpracy będziecie mogli posłuchać na żywo 21 czerwca, podczas koncertu w Klubie Wytwórnia. Bilety są dostępne w sprzedaży na stronie Biletomat.pl.

Możdżer Danielsson Fresco & Holland Baroque – Don’t Give Up (Just Ignore It)

Najbliższe miesiące w Wytwórni zapowiadają się bardzo koncertowo. Sprawdźcie, jakie muzyczne wydarzenia szykują się w łódzkim klubie. Koncertowy rok 2022 w łódzkiej Wytwórni 22 stycznia – Dżem Dżem gra muzykę z pogranicza bluesa i rocka. Zespół ma na swoim koncie ponad 40 lat wspólnego koncertowania, podczas których artyści przyzwyczaili nas, że za każdym razem kiedy […]

Bilety na koncerty w łódzkiej Wytwórni

Biletomat.pl
30 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →