Komisja Europejska na letnich festiwalach muzycznych

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Festiwale muzyczne poza muzycznymi doznaniami coraz częściej organizują także dodatkowe atrakcje - spektakle, wystawy, warsztaty czy panele dyskusyjne. Komisja Europejska ze swoją strefą pojawi się na trzech polskich festiwalach - Audioriver, Olsztyn Green Festival i Warszawski Festiwal Konesera.

Organizatorzy coraz chętniej zapraszają do udziału w festiwalach przedstawicieli sektora publicznego i organizacji pozarządowych. W ich strefach można zdobyć informacje przydatne w dalszej edukacji czy rozwoju ścieżki zawodowej. Dla przedstawicieli sektora publicznego to z kolei szansa na dotarcie z inicjatywami społecznymi do młodych osób.

Komisja Europejska z własną strefą na trzech polskich festiwalach

Komisja Europejska postanowiła w tym roku pojawić się na trzech polskich festiwalach muzycznych – Audioriver (26-28 lipca), Olsztyn Green Festival (15-17 sierpnia) i Warszawski Festiwal Konesera (14-15 września). Przedstawiciele KE spotkają się z uczestnikami aby pokazać jakie perspektywy rozwoju mają młodzi obywatele UE.

Na festiwalowiczów czekać będzie biały namiot z logo #EUandME. Strefa będzie podzielona na trzy sektory tematyczne: sztuka, ekologia i sport.

Komisja europejska na festiwalach muzycznych

W strefie sztuki działać będzie kino, w którym będzie można obejrzeć krótkometrażowe filmu uznanych europejskich reżyserów. Zobaczymy także filmy laureatów konkursu dla młodych filmowców. Wśród nich znalazła się Polka – Magdalena Załęcka.

W strefie związanej z ekologią będzie można zobaczyć, jak wykorzystać ponownie tworzywa sztuczne. Podczas warsztatów będzie można nauczyć się jak przetworzyć używane rzeczy z materiału w woreczki na owoce, torby na zakupy, zabawki dla zwierząt czy bransoletki.

W strefie sportu natomiast uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na ruchomej ściance wspinaczkowej.

Co sądzicie o tej inicjatywie Komisji Europejskiej?

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: