Trybunał Sprawiedliwości wyrokuje w kwestii prawa do używania znaku towarowego zespołu Kombi
Obserwuj nas na instagramie:
Kombi czy też Kombii? Zespoły są dwa, a spór o prawo do używania nazwy i znaku towarowego jest niezwykle zawiły. Jaką decyzje podjął Trybunał Sprawiedliwości?
Spór rozwiązany
Dwa zespoły, które na polskim rynku funkcjonują już od dawna. Oba mają jednak bardzo podobną nazwę, która potrafiła zmylić niejednego fana formacji. Który z nich ma jednak większe prawa do używania znaku towarowego KOMBI?
Przeczytaj także: Teletubisie wracają! Reboot popularnego serialu dla dzieci już niedługo na Netflixie
Sprawa dotyczy dwóch zespołów: Kombi klawiszowca Sławomira Łosowskiego, któremu towarzyszą syn Tomasz Łosowski, Zbigniew Fil, a także Karol Kozłowski, oraz powstałym w 2003 roku Kombii, tworzonym przez kolegów Łosowskiego – Grzegorza Skawińskiego, Jana Plutę i Waldemara Tkaczyka, którzy razem z nim nagrali między innymi albumy Kochać cię – za późno i Słodkiego, miłego życia.
KOMBI – Słodkiego miłego życia, posłuchaj!
Od 2003 roku trwa walka o prawo do używania nazwy Kombi. Jej część, spór o znak towarowy „KOMBI”, trafił nawet do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu, który zajął się rozwiązaniem sprawy. To właśnie tam oddalono skargę Sławomira Łosowskiego, który walczył o prawo do wyłączności na używanie unijnego słownego znaku towarowego Kombi. Odwołujący się od decyzji Izby Odwoławczej (która we wrześniu 2021 r. postanowiła, że Grzegorz Skawiński ma prawo do używania unijnego znaku towarowego Kombi), Łosowski zderzył się ze ścianą, ponieważ Trybunał oddalił jego skargę, obciążając go również kosztami postępowania.
Dowody przedstawione przez skarżącego w celu wykazania istnienia wyłącznego prawa podmiotowego do nazwy Kombi nie miały znaczenia dla sprawy i mogły jedynie wprowadzać w błąd
– czytamy w werdykcie sprawy.
Utrzymanie w mocy decyzji o unieważnieniu prawa z rejestracji do znaku towarowego “KOMBI” nie przesądza w żaden sposób prawa do nazwy „KOMBI”. Unieważnienie prawa z rejestracji przedmiotowego znaku oznacza tylko, że żadna ze stron – ani Sławomir Łosowski, ani Grzegorz Skawiński – nie mają wyłącznego prawa do używania nazwy „KOMBI”, ale każda z nich może to czynić, bez możliwości zakazania drugiej
– komentuje pełnomocnik Sławomira Łosowskiego, adw. dr. Krzysztof Czub.
Kup bilety na KOMBII The Best Of – Akustycznie
Jeśli chcesz wziąć udział w nadchodzącym koncercie zespołu Kombii, to bilety możesz kupić już teraz na stronie Biletomat.pl za 120 złotych.
Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?
W Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.pl, Rytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.
Kombi czy też Kombii? Zespoły są dwa, a spór o prawo do używania nazwy i znaku towarowego jest niezwykle zawiły. Jaką decyzje podjął Trybunał Sprawiedliwości? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]
Obserwuj nas na instagramie: