Kolejny sukces KęKę! Album “ToTu” zdobył Podwójną Platynę!


26 października 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Z tej okazji KęKę opowiada na Facebooku o kulisach nagrywania płyty i… rozmyśla o dzisiejszym świecie i społeczeństwie. 

Pozytywnie. Bez wulgaryzmów. Bez używek. Bez agresji. Można odnieść sukces w hip hopie? Można! I KęKę jest tego najlepszym dowodem. :)

25 października ZPAV oficjalnie przyznał raperowi Podwójną Platynową Płytę za album “To Tu”, dzięki czemu krążek powtórzył sukces dwóch poprzednich wydawnictw radomskiego rapera. Gratulujemy!

Z okazji wyróżnienia KęKę napisał też obszerny i refleksyjny post na Facebooku, w którym wyraził zadowolenie nie tylko komercyjnego sukcesu, ale również z faktu, że w hip hopie można rapować inaczej – pozytywnie, z sensem i wartościowym przekazem.

Przy nagrywaniu materiału chciałem, żeby album był raczej pozytywny.(…) Cieszę się, że to się udało. No i przede wszystkim, Zero Agresji, Zero Używek, Zero Przekleństw, to nie jest recepta na sukces w Rapie:) A mimo to pykło! Chociaż, tak jak było do przewidzenia, To Tu, własnie z powodu tego ” czystego przekazu” części wydawał się zbyt grzeczny. Tak jak by “ku**a” dodawał powagi, palenie czyniło kogoś dorosłym, a narysowanie “siurka” na ostatniej stronie zeszytu było oznaką hardkorowego buntu:)

Tak KęKę z okazji Podwójnej Platyny podsumował swój ostatni krążek. Okazuje się, że mimo ogromnego sukcesu raper odczuwa jednak odrobinę goryczy porażki. ;)

Nie byłbym jednak sobą, gdybym był do końca usatysfakcjonowany. Bo chociaż, udowodniłem sobie i reszcie, że z pozytywnym albumem, mówiących o raczej mało popularnych wartościach,(rodzina, dom, spokój, rutyna, konsekwencja, oszczędność) można osiągnąć sukces komercyjny, to jedna rzecz nie daje mi spokoju. Mianowicie to, że kulturalny język i wyważony dobór słów, sprawia, że spora część ludzi ,zwyczajnie KU*!!A NIE ROZUMI!!!!! ALE TYM JUŻ ZAJMIE #MR.KĘKĘ w 2019

No to czekamy na kolejną porcję edukacji poprzez hip hop od nauczyciela KęKę. :) Najwyraźniej możemy się spodziewać kolejnych rapów prosto z Radomia już w przyszłym roku!

Przy okazji przypominamy, że trasa koncertowa KęKę nadal trwa! Sprawdźcie, kiedy Kękę wpada do Waszego miasta i zgarniajcie bilety na koncerty KęKę na Biletomat.pl!

Z tej okazji KęKę opowiada na Facebooku o kulisach nagrywania płyty i… rozmyśla o dzisiejszym świecie i społeczeństwie.  Pozytywnie. Bez wulgaryzmów. Bez używek. Bez agresji. Można odnieść sukces w hip hopie? Można! I KęKę jest tego najlepszym dowodem. :) Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →