fot. Netflix

„Kingdom of the Planet of the Apes” w 2024 roku. Do obsady dołączyła Freya Allan. Jest też pierwsza grafika z filmu


30 września 2022

Podziel się newsem:

Znana z roli Ciri w netflixowym Wiedźminie Freya Allan zagra główną rolę w filmie Kingdom of the Planet of The Apes. Co wiadomo o obrazie?

Kingdom of the Planet of the Apes: powrót Planety małp

Kingdom of the Planet of the Apes będzie już dziesiątym filmem z serii. Akcja nowej produkcji została osadzona wiele lat po wydarzeniach z poprzedniej odsłony. Na razie nie wiadomo zbyt wiele o fabule, jednak twórcy ogłosili już całą główną obsadę produkcji. W sierpniu poinformowano, że w rolę nowego przedstawiciela naczelnych wcieli się Owen Teague, którego możemy kojarzyć filmu To czy seriali Czarne Lustro i Bastion. W obsadzie do Teague’a dołączyli znana z roli Ciri Freya Allan oraz Peter Macon. Za kamerą stanie Wes Ball. Produkcja rozpocznie się w październiku, zaś film ma trafić do kin w 2024 roku. Studio 20th Century podzieliło się również pierwszą grafiką z nowej odsłony serii.

„Kingdom of the Planet of the Apes” w 2024 roku. Do obsady dołączyła Freya Allan. Jest też pierwsza grafika z filmu
fot. 20th Century Studios

Planeta małp – długa historia z wieloma sukcesami

Seria Planeta małp rozpoczęła się książką Pierre’a Boulle’a z 1963 roku. Akcja powieści dzieje się w dalekiej przyszłości, kiedy dwójka astronautów ląduje na nieznanej planecie. Odkrywają, że jest ona łudząco podobna do Ziemi, jednak gatunkiem dominującym są tam małpy, a ludzie zostali sprowadzeni do roli niewolniczych istot. Książka jest jednym z klasyków literatury science fiction i po pięciu latach ją zekranizowano. Film Franklina J. Schaffnera był ogromnym sukcesem. Obraz doczekał się czterech kontynuacji. W 2001 roku na ekrany trafił reboot w reżyserii Tima Burtona, jednak Fox nie zdecydował się na stworzenie sequeli. Nowym początkiem serii była Geneza planety małp z 2011 roku. Produkcja otrzymała dwie kontynuacje – Ewolucję planety małp oraz Wojnę o planetę małp. Trylogia była dużym sukcesem także ze względu na występ Andy’ego Serkisa w roli szympansa Caesara oraz wykorzystanie technologii motion capture. Nadchodzący obraz Wesa Balla będzie kontynuacją tej trylogii.

Sprawdź także: Wiadomo, kiedy Wiedźmin powróci na szlak. Jeszcze trochę poczekamy

Znana z roli Ciri w netflixowym Wiedźminie Freya Allan zagra główną rolę w filmie Kingdom of the Planet of The Apes. Co wiadomo o obrazie? Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →