fot. Aniventure

Filmowy „Folwark zwierzęcy” jednak powstanie. Za kamerą Andy Serkis


21 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Folwark zwierzęcy jednak doczeka się kolejnego przeniesienia na ekran. Film wyreżyseruje Andy Serkis.

Folwark zwierzęcy na nowo

Andy Serkis planował nakręcić Folwark zwierzęcy już od 2011 roku. W 2018 roku film miał powstać na zlecenie platformy Netflix, zaś swój udział jako producent miał mieć również reżyser The Batman, Matt Reeves. Teraz wiadomo już, że nowy Folwark powstanie dla Aniventure i będzie to film animowany. Scenariusz napisze Nick Stoller. Obraz zostanie wyprodukowany przez Cinesite, które obchodzi w tym roku trzydzieste urodziny.

Ciężka i wymagająca podróż, aby przenieść na ekran tę nadzwyczajną opowieść, w końcu została zakończona i wspólnie z Aniventure oraz Cinesite nie możemy doczekać się współpracy. Mamy nadzieję, że stworzymy pełną humoru i silnie emocjonalną wersję dzieła Orwella. Nie tylko opowieść naszych czasów, ale również i dla przyszłych pokoleń.

– skomentował Serkis

Od kiedy George Orwell opublikował Folwark zwierzęcy w 1945 roku, historia ta była istotnym i kluczowym narzędziem do zrozumienia tego, jak działa świat. Andy od zawsze miał talent do kreowania unikatowych, zapadających w pamięć postaci, dlatego cieszymy się, że razem z nim będziemy mogli odpowiednio zaadaptować Folwark dla współczesnego widza.

– dodał Adam Nagle, jeden z producentów filmu

Folwark zwierzęcy był dwukrotnie przenoszony na ekran. W 1954 roku ukazała się amerykańsko-brytyjska animowana produkcja, będąca antykomunistycznym filmem propagandowym stworzonym na zlecenie amerykańskiej CIA. W 1999 roku z kolei swoją premierę miał film telewizyjny, w którym głosów użyczyli między innymi Patrick Stewart, Ian Holm, Julia Ormond czy Kelsey Grammer.

Sprawdź także: Mads Mikkelsen wspomina przejęcie roli w Fantastycznych Zwierzętach po Johnnym Deppie

O czym opowiada Folwark zwierzęcy?

Folwark zwierzęcy to jedna z dwóch najważniejszych książek George’a Orwella. Pisana w trakcie II wojny światowej opowiada historię grupy zwierząt hodowlanych, które domagają się równych praw i sprawiedliwego traktowania. Zwierzęta buntują się przeciwko swojemu właścicielowi i zaprowadzają własne porządki na gospodarstwie. Idee rewolucji szybko idą jednak w niepamięć.

Folwark zwierzęcy jednak doczeka się kolejnego przeniesienia na ekran. Film wyreżyseruje Andy Serkis. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Folwark zwierzęcy na nowo Andy Serkis planował nakręcić Folwark zwierzęcy już […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →