fot. Wikimedia

Kanye West może mieć problem z wjazdem do Australii


23 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Kanye West może otrzymać zakaz wjazdu do Australii w związku ze swoimi antysemickimi wypowiedziami.

Wróg numer jeden

Ciężko jest wskazać grupy społeczne, których w ostatnich miesiącach nie zdenerwował Kanye West. Najbardziej rozwścieczył jednak mniejszości żydowskie, wspominając o obozach śmierci, a następnie chwaląc publicznie Adolfa HitleraYe wyjawił w jednym z wywiadów, że dostrzega w nim „wiele pozytywnych cech”. Gdy prowadzący program stwierdził, że jednak naziści byli zbrodniarzami, raper skontrował w następujący sposób: „Ale robili też dobre rzeczy. Musimy przestać obrażać nazistów przez cały czas”. Te działania przyczyniły się między innymi do ogromnych strat finansowych poniesionych przez rapera, a okazuje się, że sprawa może potoczyć się jeszcze dalej. Przewodniczący stowarzyszenia żydowskiego w Australii, Dvir Abramovich, wniósł do ministra imigracji tego kraju o nałożenie na Kanyego Westa zakaz przekroczenia granic państwa ze stolicą w Canberrze. Na ten moment rząd Australii nie odpowiedział na prośbę Abramovicha.

Petycja o cancelowanie Kanyego Westa

Oprócz wypowiedzi o charakterze antysemickim, zamieszanie wywołał także list byłych pracowników Yeezy do adidasa. Choć historie w nim zawarte nie zostały poparte jak do tej pory dowodami, mowa tu o bardzo poważnych zarzutach, głównie o zabarwieniu seksualnym. Wszystko to sprawiło, że na stronie change.org powstała petycja, która ma na celu zebranie podpisów zachęcających serwisy streamingowe do usunięcia muzyki Kanyego Westa ze swoich platform. Petycję na ten moment podpisało prawie 94 tysiące użytkowników.

Raport Rolling Stone o liście pracowników dotyczącym Kanyego Westa

Kanye West może otrzymać zakaz wjazdu do Australii w związku ze swoimi antysemickimi wypowiedziami. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Wróg numer jeden Ciężko jest […]

Tutaj kupisz swój bilet na koncert lub festiwal!

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →