kadr z wywiadu w Good Morning America

Kolejny pozew w sprawie Donda Academy. Kanye West w ogniu oskarżeń


07 lipca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Do prokuratury wpłynął kolejny pozew przeciwko Kanye Westowi i jego Donda Academy. Wynika z niego, że raper nie lubi… szkła.

Brak szyb w oknach

Sprawa Donda Academy, katolickiej placówki oświatowej dla dzieci od przedszkola do 12 klasy (17-18 rok życia), ciągnie się za Kanye Westem od kilku miesięcy. Akademia nie dostała państwowej licencji, co nie przeszkodziło wielu rodzicom w posłaniu do niej dzieci. Z czasem zaczęły wychodzić na jaw coraz dziwniejsze zasady panujące w placówce, a byli nauczyciele wytoczyli przeciwko Kanye zbiorowe oskarżenie. W ostatnich dniach do prokuratury wpłynęło kolejne. Złożył je były wicedyrektor Donda Academy. Oprócz poruszanych już wielokrotnie zaniedbań w kwestii bezpieczeństwa dzieci i pracowników, w pozwie pojawił się dość ciekawy wątek dotyczący okien. A dokładnie świetlików w budynku, które nie miały zamontowanych szyb, ponieważ… Kanye West nie lubi szkła. W związku z tym do środka wlewał się deszcz, który wsiąkał w podłogę, a ta zaczęła gnić. Już nie mówiąc o tym, że wewnątrz placówki było po prostu zimno. Szczerze mówiąc, słuchając kolejnych historii prosto z Donda Academy, do tej pory nie potrząsamy głowami z niedowierzaniem.

Kanye West na lunch podaje tylko sushi

Jeśli chodzi o pozostałe oskarżenia skierowane w stronę Kanye, warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu portal „TMZ” informował, że uczniowie zapisani do szkoły byli zobowiązani m.in. do jedzenia sushi na lunch każdego dnia. Ponieważ dzieci nie mogły przynosić własnego lunchu ani napojów (za wyjątkiem wody), Kanye West wydawał podobno 10 tysięcy dolarów tygodniowo na sushi. Ponadto podopieczni byli zmuszeni do jedzenia na podłodze, ponieważ w akademii brakowało mebli. Dzieci mogły usiąść jedynie na piankowych poduszkach, natomiast nauczyciele stali lub siadali na stołkach. Pośród innych dziwnych zasad panujących w Donda Academy znalazły się także zakazy rozwiązywania krzyżówek i kolorowanek, korzystania ze schodów (ponoć Kanye się ich bał), czy noszenia obuwia marki Nike.

Doniesienia o zakazach panujących w Donda Academy Kanyego Westa

Do prokuratury wpłynął kolejny pozew przeciwko Kanye Westowi i jego Donda Academy. Wynika z niego, że raper nie lubi… szkła. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Brak szyb w oknach […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →