Kang Daniel powraca z nowym mini-albumem


27 marca 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kang Daniel powrócił z mini-albumem zatytułowanym Cyan. Wygląda na to, że k-popowy solista zalicza właśnie kolejny mocny comeback.

Wydawnictwo od razu wskoczyło na pierwsze miejsce na listach iTunes w 12 krajach, a w wielu innych znalazł się w top 10. Teledysk promujący płytę do piosenki 2U zdobył już prawie milion wyświetleń.

Kang Daniel – 2U

Kim jest Kang Daniel?

Kang Daniel stał się znany szerszej publiczności, po występie w koreańskim programie Produce 101. Celem show jest wyłonienie 11-osobowej grupy z 101 kandydatów wystawianych przez różne wytwórnie muzyczne. Kang szybko stał się jednym z najmocniejszych zawodników 2 edycji programu i jako pierwszy został wybrany do nowego zespołu. Jeszcze w tym samym roku zadebiutował w Wanna One, a boysband stał się z miejsca k-popowym fenomenem. Niestety działalność zespół była czasowa i zakończyła się na przełomie 2018 i 2019 roku.

Wanna One – Energetic

Spodziewano się, że Kang Daniel po powrocie do rodzimej wytwórni szybko dołączy do nowego zespołu lub zadebiutuje jako solista. Tak się jednak nie stało. Koreańczyk wytoczył swojej firmie proces, oskarżając ich o podpisywanie kontraktów naruszających jego interesy. Jeszcze w maju sąd uznał rację piosenkarza, który mógł zacząć przygotować się do debiutu pod własnym nazwiskiem i we własnej wytwórni.

Wydana w lipcu piosenka What Are You Up To pojawiła się w naszym zestawieniu najlepszych debiutów 2019 roku. Niestety długo nie nacieszyliśmy się solową karierą Kanga. W listopadzie piosenkarz wydał jeszcze dwa single, po czym zawiesił karierę z powodów zdrowotnych. Półroczna przerwa właśnie się zakończyła, wraz z wydaniem Cyan.

Projekt color – Kang Daniel w wielu odcieniach

Cyan to pierwsza część większego projektu pod nazwą color. Na serię ma składać się kilka wydawnictw, a każdy ma opowiadać o innym etapie odnajdywania siebie i swoich własnych barw. Każda z płyt będzie więc miała swój własny odcień, brzmienie i przesłanie.

EPka Cyan, tak jak promujący ją singiel, jest wesoła i optymistyczna. Trudno nie czuć się zrelaksowanym, słuchając 2U, od którego aż biją pozytywne wibracje. Teledysk pełen choreografii, nakręcono w Los Angeles Theatre. (Fani k-popu na pewno wyłapią, że tę samą lokalizację wykorzystano niedawno w teledysku Black Swan BTS). Zresztą to właśnie układ taneczny do piosenki był jednym z najtrudniejszych elementów przygotowań do comebacku. Kang zdradził, że ćwiczył choreografię do 2U i Jealous, drugiej piosenki, z którą się promuje, nawet po 10 godzin dziennie.

Kang Daniel – Jealous

Kang Daniel – Cyan. Posłuchajcie nowego albumu w całości

Mini-album Kang Daniela znajdziecie m.in. na Spotify. Trzymamy kciuki za promocję w trudnych czasach światowej pandemii i czekamy na kolejne części serii color.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: