Facebook/Kamil Hussein

Kamil Hussein pokazuje, jak u niego tańczą w teledysku do singla „Mandala”

Podziel się newsem:

Mandala to najnowszy singiel Kamila Husseina – tegorocznego debiutanta, od razu okrzykniętego nadzieją polskiej sceny. Utworowi towarzyszy taneczny teledysk. Zobaczcie!

Kamil Hussein – nowa nadzieja polskiej sceny

Kamil Hussein płynie na fali popularności, którą udało mu się osiągnąć już za sprawą swojego debiutanckiego singla – Muszę iść tam sam. Balansując między popem, elektroniką a alternatywą z domieszką wpływów lat 80. udało mu się wpasować nie tylko w kanon obowiązujących na scenie międzynarodowej trendów muzycznych, ale również w pewną lukę na polskiej scenie.

Zobacz również: Kamil Hussein – artysta kombinator – wywiad

Kamil Hussein prezentuje swoją Mandalę

Wokalista nie zamierza jednak odcinać kuponów od sukcesu swojego pierwszego singla. Już przy okazji premiery drugiego kawałka – Nowe miejsca, pokazał słuchaczom swoją nową odsłonę. Nie inaczej jest z jego dzisiejszą premierą. Mandala to kolejna, muzyczna twarz Kamila Husseina.

Mandala jest jeszcze bardziej przesiąknięta ejtisami niż jej poprzednicy z singlowej kolekcji Kamila Husseina. Jej genialna, popowa produkcja porywa do tańca, a sam autor mówi o przesłaniu swojego najnowszego singla:

Mandala to utwór o poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, dlaczego człowiek ciągle walczy o rzeczy pozornie istotne, a w gruncie rzeczy mało ważne. Bardzo dużo czasu pochłania nam zabieganie o korzyści, z których na koniec dnia nie jesteśmy w stanie skorzystać, bo brakuje nam na to energii, jesteśmy zmęczeni lub zwyczajnie przesyceni liczbą bodźców. „Szum miejskich ulic” wkrada się i podszeptuje miliony pomysłów, a ty i tak nie widzisz tego, co może dać ci odpowiedź i wskazać drogę rozwoju.

Kamil Hussein Mandala
Kamil Hussein – Mandala, okładka singla

Kamil Hussein tańczy „Kamil dance”

Premierze Mandali towarzyszy również teledysk, będący nie tylko debitem klipowym Kamila Husseina, ale również jego debiutem przed kamerą w ogóle. Na swoim profilu na Facebooku artysta pisze, że „ten klip wywołał kontrowersje, zanim zdążył się jeszcze ukazać”. Dlaczego?

Któregoś dnia siedziałem u producenta Agima Dżeljilji i nagle zaczęliśmy tańczyć, później nazwaliśmy to „Kamil dance”. Pomyślałem sobie, że to bombowy taniec, który warto byłoby pokazać w klipie. Nie chciałem, żeby teledysk był tworzony w oparciu o scenariusz i jakąś filozofię. Zależało mi na spontaniczności. Chciałem podkreślić, że klip to luźna forma, która ma dobrze współgrać z utworem i wprawiać w dobry nastrój. Mam nadzieję, że przypadnie do gustu widzom.

Mandala to najnowszy singiel Kamila Husseina – tegorocznego debiutanta, od razu okrzykniętego nadzieją polskiej sceny. Utworowi towarzyszy taneczny teledysk. Zobaczcie! Kamil Hussein – nowa nadzieja polskiej sceny Kamil Hussein płynie na fali popularności, którą udało mu się osiągnąć już za sprawą swojego debiutanckiego singla – Muszę iść tam sam. Balansując między popem, elektroniką a alternatywą […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.