fot. YouTube

Kaliber 44 z nowym utworem. Gościnnie GrubSon, Fokus i Rahim!


21 listopada 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Utwór Czarny Śląsk powstał z okazji 30-lecia powstania zespołu Kaliber 44. To także zapowiedź wyjątkowego koncertu.

Idą na grubo

„Na początku było marzenie. Tworzyć, grać, zostać zauważonym. Później padły słowa: Usłysz mój głos! Trzy dekady temu założyliśmy Kaliber 44 i tak zaczęła się nasza muzyczna podróż. Z tej okazji zapraszamy Was do katowickiego Spodka na wspólne świętowanie naszych 30 lat na scenie. Wielu z Was było z nami od samego początku, pokazaliście naszą muzykę nowym pokoleniom, część dopiero nas odkrywa. Wszystkim Wam chcemy za to podziękować jubileuszowym koncertem, na który zaprosiliśmy przyjaciół, z którymi współtworzyliśmy naszą historię. Jak widzicie nie zabraknie znakomitych gości. Słowem – idziemy na grubo. Jak koty 🙂” – można przeczytać w oświadczeniu K44 na stronie promującej koncert z okazji XXX lecia.

Kaliber 44 Czarny śląsk

Mocna ekipa w Spodku

O jakich gościach mowa? Według rozpiski 16 grudnia 2023 r. w Spodku oprócz samego Kalibra 44 i DJ Eproma pojawią się Grubson, O.S.T.R., Słoń, Baku Baku to jest skład, Gutek, Fokus, Rahim, Jajonasz, DJ Soina, DJ Bart, DJ Feel-X, DJ Jaroz i DJ Montan.

Czytaj też: Płyta mojego dzieciństwa. 25 lat temu Kaliber 44 wydał „W 63 minuty dookoła świata”

Rap po śląsku

Koncert promuje wspomniany, zupełnie nowy singiel Czarny Śląsk z udziałem gwiazd śląskiej sceny hip-hopowej. Abradab i Joka zaprosili do kawałka Rahima i Fokusa, czyli członków składów Paktofonika i Pokahontaz, a takżeGrubSona. Wypełniony po brzegi śląską gwarą utwór wyprodukował DJ Eprom. Klip nakręcono oczywiście w katowickim Spodku. Zobaczcie:

Utwór Czarny Śląsk powstał z okazji 30-lecia powstania zespołu Kaliber 44. To także zapowiedź wyjątkowego koncertu. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Idą na grubo „Na początku było marzenie. Tworzyć, grać, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →