Julia Wieniawa przerywa muzyczną ciszę i wypuszcza nowy singiel

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Dziś do sieci trafił nowy kawałek od Julii Wieniawy. Artystka przy tworzeniu utworu SMRC współpracowała m.in. z Wojtkiem Urbańskim i Mery Spolsky. Posłuchajcie.

Julia Wieniawa znana jest głównie jako młoda aktorka, obecna w popularnych realizacjach telewizyjnych oraz produkcjach kinowych. Od jakiegoś czasu coraz bardziej daje się poznać również jako wokalistka, eksperymentująca z różnymi stylami muzycznymi.

Julia Wieniawa powraca z nowym singlem

Po wydanych do tej pory singlach Na zawsze, Oddycham i Nie muszę, przyszła pora na balladę zatytułowaną SMRC. W warstwie muzycznej utwór to przestrzenna elektronika, miejscami eksperymentalna. Obie zwrotki i refreny dopełnione zostały partią skrzypiec w wykonaniu Magdaleny Laskowskiej. Za produkcję singla SMRC, podobnie jak przy Nie muszę, odpowiada Wojtek Urbański, natomiast za aranżację oraz bass Michał Sarapata. W warstwie tekstowej artystkę wsparła Mery Spolsky.

Utwór SMRC zarejestrowaliśmy wspólnie z Julią na samym początku naszej współpracy. Później na wiele miesięcy trafił on „do szuflady”, aż do dziś, kiedy wreszcie możemy zaprezentować go szerszej publiczności. SMRC i wcześniejszy singiel Nie muszę dopełniają się, dając pełny obraz naszych muzycznych horyzontów i wrażliwości artystycznej

Wojtek Urbański

Tekst piosenki pozostawia szerokie pole do interpretacji, w każdym odbiorcy zapewne będzie rezonował w inny sposób. Dla nas, jako twórców, była to podróż w głąb siebie, zrozumienie naszych ograniczeń i lęków. To piosenka o odrzuceniu, osamotnieniu oraz sposobie radzenia sobie z sytuacją wykluczenia. Może ona występować na mniejszą skalę, kiedy poddawani jesteśmy surowej, często niesprawiedliwej ocenie najbliższego otoczenia, naszych bliskich. Występuje też w sytuacji, kiedy mówimy o wykluczeniu całych grup społecznych. Remedium na to jest druga zwrotka, która snuje przewrotną wizją zwycięstwa, może nawet wzięcia symbolicznego odwetu…

Julia Wieniawa
Julia Wieniawa
fot. Łukasz Dziewic

Za klip do utworu SMRC odpowiada Przemek Dzienis. Sprawdźcie, jak wyszło:

Julia Wieniawa – SMRC

Dziś do sieci trafił nowy kawałek od Julii Wieniawy. Artystka przy tworzeniu utworu SMRC współpracowała m.in. z Wojtkiem Urbańskim i Mery Spolsky. Posłuchajcie. Julia Wieniawa znana jest głównie jako młoda aktorka, obecna w popularnych realizacjach telewizyjnych oraz produkcjach kinowych. Od jakiegoś czasu coraz bardziej daje się poznać również jako wokalistka, eksperymentująca z różnymi stylami muzycznymi. […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.