Jubileuszowy festiwal Woodstock 50 jednak się odbędzie?


26 czerwca 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Na ten rok przypada jubileuszowa, 50. edycja legendarnego festiwalu Woodstock. Impreza od samego początku napotyka same organizacyjne przeszkody. Właśnie pojawiły się nowe informacje, które dają nadzieję, że festiwal jednak się odbędzie.

Woodstock – historia festiwalu

Woodstock to legendarna impreza z 1969 roku. Na scenie wystąpiły wtedy największe gwiazdy rocka, a wiele z tych koncertów zapisało się w historii muzyki. Artyści, którzy zagrali na Woodstocku 50 lat temu to m.in.: The Who, Carlos Santana, Joe Cocker, Grateful Dead, Ten Years After, Crosby, Stills, Nash & Young, oraz Jimi Hendrix, który zwieńczył cały festiwal.

Woodstock 1969

Woodstock – 50. rocznica festiwalu

W tym roku przypada pięćdziesiąta rocznica tego wydarzenia. Współorganizator Woodstocku – Michael Lang, postanowił wskrzesić ideę i zorganizować jubileuszowy festiwal. Impreza miała odbyć się w dniach 16-18 sierpnia na terenie Watkins Glen w stanie Nowy Jork. Na trzech scenach wystąpiłyby największe gwiazdy – The Killers, Santana, The Raconteurs, Robert Plant, John Fogerty, Greta Van Fleet, David Crosby, Rival Sons, Country Joe McDonald, Jay-Z, Imagine Dragons, Canned Heat i inni.

Woodstock 50 line-up

Woodstock 50 stracił miejsce, producenta i inwestora

Od samego początku festiwal miał złą passę. Najpierw, powracający po kilkuletniej przewie zespół The Black Keys odwołał swój występ z powodów logistycznych. Następnie z niewiadomych przyczyn została wstrzymana sprzedaż biletów, aż w końcu festiwal stracił zarówno miejsce, w którym miał się odbywać, jak również producenta i inwestora.

Posłuchaj najnowszego singla The Black Keys – Go

29 kwietnia, z imprezy wycofał się jej główny inwestor. Firma Dentsu w swoim oświadczeniu napisała, że uznała festiwal za niegodny marki, jaką jest Woodstock. Przedstawiciele zauważyli również nieprawidłowości związane z zapewnieniem bezpieczeństwa artystów oraz uczestników wydarzenia.

Festiwal odwoływano i przywracano kilkukrotnie. W międzyczasie stracił on również pierwotne miejsce, w którym miały odbyć się koncerty. W maju wycofał się producent Superfly z powodu długotrwałych sporów dotyczących pojemności imprezy w Watkins Glen. Od Woodstock 50 odwróciło się jeszcze wielu współpracowników i, tak naprawdę wciąż nie wiadomo, czy impreza się odbędzie, czy nie. Sytuacja jest bardzo zagmatwana.

Woodstock 50 odwołany

Woodstock 50 – nowy producent

Nowe światło na imprezę rzuca postać Jasona Feltsa – dyrektora generalnego wytwórni Virgin Produced, która jest odpowiedzialna za popularną serię festiwali KAABOO. Felts to festiwalowy weteran, który podjął rozmowy z organizatorami Woodstock 50, mające na celu wskrzeszenie pechowej imprezy. Miałby on zająć się produkcją wydarzenia, jednak oficjalne decyzje jeszcze nie zapadły.

Woodstock 50 – nowe miejsce

Festiwal stara się też o nowe miejsce. Woodstock 50 złożył wniosek o zezwolenie na zorganizowanie koncertów na terenie toru wyścigów konnych i kasyna w Vernon Downs. Inspektor miasta podaje, że proponowana przez festiwal pojemność wynosi 45 000-50 000 osób, czyli znacznie mniej, niż planowane 150 000 w początkowym miejscu.

Właściciel Vernon Downs powiedział, że jest w stanie przyjąć trochę więcej uczestników festiwalu, bo 65 000 osób, jednak bez miejsca przeznaczonego na pole namiotowe. Czekamy na oficjalne oświadczenie organizatorów Woodstock 50 w tej sprawie.

Woodstock 50

Na ten rok przypada jubileuszowa, 50. edycja legendarnego festiwalu Woodstock. Impreza od samego początku napotyka same organizacyjne przeszkody. Właśnie pojawiły się nowe informacje, które dają nadzieję, że festiwal jednak się odbędzie. Woodstock – historia festiwalu Woodstock to legendarna impreza z 1969 roku. Na scenie wystąpiły wtedy największe gwiazdy rocka, a wiele z tych koncertów zapisało się […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →