Na tegoroczny Pol’and’Rock Festival nie dojedziemy pociągami?

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Z nieoficjalnych informacji wynika, że władze PKP Intercity chcą, żeby pociągi omijały Kostrzyn nad Odrą w trakcie trwania festiwalu Pol'and'Rock 2019.

Pol’and’Rock Festival, dawniej Przystanek Woodstock, w tym roku odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą już po raz 25-ty. Jest to festiwal muzyczny organizowany przez Jurka Owsiaka, jako podziękowanie za wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia.

Na Pol'and'rock nie dojedziecie pociągiem

Festiwal, który od początku działalności kojarzony jest z wolnością i zabawą bez podziałów, od kilku lat zmaga się z wieloma problemami. W tym roku uczestnicy mogą mieć problem z dotarciem na miejsce imprezy.

Pociągi będą omijać Kostrzyn w trakcie Pol’and’Rock Festival. Jak dojechać na Woodstock?

Kilka dni temu spółka PKP poinformowała, że w tym roku nie zorganizuje specjalnych pociągów, które co roku dowoziły uczestników na miejsce kostrzyńskiego festiwalu. Teraz okazuje się, że wszystkie pociągi przewoźnika PKP Intercity mają omijać Kostrzyn nad Odrą w dniach 31 lipca – 4 sierpnia, czyli przed, w trakcie i zaraz po zakończeniu imprezy.

Sprawa nie jest jeszcze rozstrzygnięta, jednak wiele wskazuje, że tak się właśnie stanie. Oczywiście PKP tłumaczy swoje działania troską o komfort i bezpieczeństwo pasażerów.
Jednak ciężko w to uwierzyć, bo przez wszystkie poprzednie lata pociągi kursowały do Kostrzyna bez większych zakłóceń.

Tak sprawę komentuje Katarzyna Grzduk, rzecznik PKP Intercity:

W tej chwili PKP Intercity analizuje, w jaki sposób decyzja Przewozów Regionalnych o rezygnacji z uruchomienia pociągów specjalnych na to wydarzenie, może wpłynąć na bezpieczną i sprawną realizację połączeń zaplanowanych przez PKP Intercity. Obecnie rozważane są różne scenariusze, a o podjętych decyzjach w tej sprawie będziemy informować.

To duże utrudnienie dla uczestników festiwalu. Organizatorzy szacują, że w poprzednich latach pociągami na teren imprezy przyjechało blisko 70 tys. osób. 

Pociągi będą omijać Kostrzyn w trakcie Pol'and'rock 2019

Jurek Owsiak odniósł się do tych informacji na Facebooku:

Jeśli to, co ukazało się w artykule Oko Press jest prawdą, to – Szanowna Festiwalowa Publiczności – apeluję do Was, abyście byli wytrwali, ale ostrożni. Abyście dojechali do nas autostopem, rowerami, motocyklami, samochodami, autobusami, a nawet drogą wodną, ale przede wszystkim – bezpiecznie. Abyście byli w dobrych nastrojach, by bawić się na jedynym takim festiwalu na świecie. A resztą – jeśli taka decyzja istotnie zapadnie – zajmą się prawnicy.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: