Jarocin Festiwal zupełnie zmienia formułę i wraca do miasta!


16 lutego 2017

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Poznaliśmy pierwsze szczegóły Jarocin Festiwal 2017, który przechodzi naprawdę duże zmiany i wraca do korzeni!

Tegoroczny festiwal w Jarocinie odbędzie się w dniach 14-16 lipca. Pierwsze bilety kupić będzie można już 1 marca.

Dzisiaj odbyła się konferencja zapowiadająca nową edycję. Poznaliśmy dyrektora festiwalu, którym został Michał Wiraszko – wokalista zespołu Muchy, w przeszłości dyrektor Jarocińskiego Ośrodka Kultury, a obecnie dyrektor muzyczny Estrady Poznańskiej. Michał Wiraszko był dyrektorem artystycznym dwóch edycji festiwalu – w 2008 i 2009 roku.

Jarocin mocno zmienia swoją formułę – po raz pierwszy ma tzw. ambasadorów, którymi zostali Wojciech Waglewski, Fisz i Emade oraz Krzysztof Zalewski. Odbędzie się na kilku scenach – w tym na scenie pływającej na stawie, ale to w sumie… najmniejsza ze zmian. Po latach Jarocin wróci do Jarocina. Cały festiwal odbędzie się w centrum miasta, gdzie zaplanowano aż pięć muzycznych scen: w parku, na rynku, w ruinach kościoła św. Ducha, na stawie oraz w Spichlerzu Polskiego Rocka.

– Chcieliśmy, by magię muzyki znowu można było poczuć na rynku czy w parku. Festiwal był na peryferiach miasta i w centrum nie za bardzo można było odczuć, że festiwal się odbywa – tak zmianę lokalizacji festiwalu tłumaczy wiceburmistrz Robert Kaźmierczak i organizator z ramienia Spichlerza Polskiego Rocka – Sebastian Pluta.


„Marzy mi się festiwal, który wraca do miasta”
– tak po ubiegłorocznej edycji pisał na łamach portalu Rytmy.pl Michał Wiraszko. Teraz marzenia przekłada na czyny.

 

Jarocin Festival 2017. Motyw przewodni: Niemen

Jarocin postawi duży nacisk na promocję debiutantów, dlatego zamiast dużych światowych gwiazd będą mniej znani wykonawcy zagraniczni. Współtworzenie programu imprezy to zadanie ambasadorów festiwalu, którzy będą gospodarzami poszczególnych wydarzeń.

Najważniejszy na Jarocinie będzie jednak Czesław Niemen – to on jest głównym bohaterem tej edycji. Jego twórczość przypomni między innymi Krzysztof Zalewski. Co roku inny motyw przewodni, przypominający wykonawcę lub ważne wydarzenie w historii festiwalu, ma na stałe wejść do formuły festiwalu w Jarocinie.

Ogłoszeni artyści to na razie: Voo Voo, Wojtek Mazolewski Quintet, Natalia Przybysz, Mitch & Mitch, Decapitated, happysad oraz Kaliber 44. Ambasador festiwalu, Wojciech Waglewski, zdradził, że pojawić ma się artysta zagraniczny, który jeszcze nie występował w Polsce, ale na razie nie zdradził jego nazwiska.

jarocin festiwal 2017

źródło: jarocinska.pl, radiomerkury.pl

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także