kadr z filmu „Morbius”

Jared Leto zagra słynnego projektanta mody w filmie biograficznym


06 października 2022

Podziel się newsem:

Jared Leto wcieli się w rolę zmarłego w 2019 roku projektanta mody Karla Lagerfelda w powstającym filmie biograficznym.

Jared Leto jako Karl Lagerfeld

Jared Leto wcieli się w Karla Lagerfelda w filmie, który powstaje we współpracy z najbardziej zaufanymi powiernikami zmarłego w 2019 roku projektanta mody: Pierem Paolo Righim, Caroline Lebar i Sébastienem Jondeau. Righi przez dziesięć lat był prezesem firmy KARL LAGERFELD, Lebar przez blisko trzydzieści pięć lat pracowała jako doradczyni do spraw marki i komunikacji, a Jondeau przez dwadzieścia lat był osobistym asystentem i ochroniarzem Lagerfelda.

Karl od zawsze był dla mnie inspiracją. Był też osobą wszechstronną, artystą, innowatorem, przywódcą i co najważniejsze – miłym człowiekiem. Kiedy spotkaliśmy się z jego zespołem, od razu doszliśmy do porozumienia w kwestii tego, jak film ma wyglądać, aby był odą do Karla, jednocześnie maksymalnie popychając granice artyzmu. Wszystko oczywiście z zachowaniem odpowiednich proporcji filmu biograficznego. Cieszę się, że Caro, Seb i Pier pozwolili, abyśmy razem wyruszyli w tę podróż

– skomentował Jared Leto.

Nie są jeszcze znane szczegóły fabuły filmu, jego tytuł czy data premiery. Wiadomo jednak, że obraz ukaże kluczowe momenty z życia Lagerfelda, opowiedziane z niespodziewanych perspektyw. Jared Leto będzie także jednym z producentów filmu.

Przez lata wielu hollywoodzkich producentów zwracało się do nas z propozycją zrobienia filmu o życiu Karla, ale dopiero, kiedy poznaliśmy Jareda i Emmę [Ludbrook, drugą producentkę filmu – przyp. red.] poczuliśmy, że to jest właśnie to i tego chciałby Karl. Udało nam się stworzyć relację, w której tak samo sobie ufamy i dzielimy takie same wizje artystyczne. Umożliwi nam to płynną i przyjemną pracę

– dodaje Righi.

Ikona świata mody

Karl Lagerfeld rozpoczął swoją karierę jeszcze w latach 50. W 1967 roku został zatrudniony przez włoską markę Fendi w celu zmodernizowania kolekcji futer. Lagerfeld wprowadził nowe, nieużywane wcześniej futra. Największą sławę przyniosło mu wskrzeszenie francuskiej Chanel. Niemiecki projektant zajmował stanowiska dyrektora kreatywnego obu marek aż do swojej śmierci. Jego znakiem rozpoznawczym były białe włosy, ciemne okulary oraz wysokie, odpinane kołnierze. Lagerfeld zmarł w wyniku komplikacji wywołanych przez raka trzustki.

Jared Leto zagra słynnego projektanta mody w filmie biograficznym
fot. Christopher Adach

Jared Leto wcieli się w rolę zmarłego w 2019 roku projektanta mody Karla Lagerfelda w powstającym filmie biograficznym. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Jared […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →