Jakie są gusta muzyczne polskiej młodzieży?


04 lutego 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Zobacz, czego najchętniej słuchają młodzi ludzie!

Narodowe Centrum Kultury opublikowało wyniki badań dotyczących gustów muzycznych polskiej młodzieży (12-17 lat).

Okazało się, że najpopularniejszym gatunkiem jest rap (25%), zaraz po nim znalazł się pop (23%), dalej rock (10%), na końcu disco-polo i dance (8%).

Najchętniej słuchanym wykonawcą okazał się raper Paluch. Na drugim miejscu uplasowała się Rihanna, podium zamyka kolejny przedstawiciel B.O.R. Records- Szpaku. Zaskoczeniem może być brak w zestawieniu bijącego rekordy popularności Dawida Podsiadło. Okazuje się, że nie ma on zbyt wielu fanów w przedziale wiekowym 12-17 lat.

Podczas badania wzięto pod uwagę takie kryteria jak miejsce zamieszkania czy wykształcenie rodziców. W pierwszym przypadku  nie ma dużej różnicy w gustach muzycznych. Natomiast jeśli chodzi o wykształcenie okazuje się, że dzieci osób z wyższym wykształceniem najchętniej słuchają rocka (45%) i muzyki elektronicznej (37%).

 

Całe zestawienie na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Źródło: https://nck.pl/badania/aktualnosci/preferencje-muzyczne-nastolatkow

Zobacz, czego najchętniej słuchają młodzi ludzie! Narodowe Centrum Kultury opublikowało wyniki badań dotyczących gustów muzycznych polskiej młodzieży (12-17 lat). Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Okazało się, że najpopularniejszym gatunkiem jest […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →