Igor Herbut zapowiada solowy album. Posłuchajcie singla „Jasny”


21 listopada 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Igor Herbut zakończył niedawno swoją solową trasę koncertową. Teraz wokalista zapowiada samodzielną płytę, którą zwiastuje wzruszająca piosenka Jasny. Posłuchajcie.

Igor Herbut, wokalista zespołu LemON wypuścił właśnie pierwszy utwór zapowiadający jego solowy album. Singiel Jasny jest zwieńczeniem solowej trasy koncertowej oraz otwarciem się na nowy rozdział w życiu artystycznym i prywatnym. Igor latem tego roku został ojcem i właśnie to przeżycie było główną inspiracją do powstania utworu.

W lipcu urodził się mój syn. Ma na imię Kai. Rozjaśnił moje życie. O tym śpiewam. O tym chciałbym opowiedzieć. Moje życie stało się lepsze. Chciałbym teraz, za pośrednictwem muzyki, przekazać innym choć trochę tej miłości, którą otrzymałem. Bo ja tylko to potrafię. Tylko pisać i śpiewać.

Obraz do utworu Jasny wyreżyserowała Kalina Alabrudzińska, której filmy były prezentowane i wyróżniane na wielu festiwalach, m.in. w Gdyni, Cannes, San Sebastian, Berlinie i na MFF Nowe Horyzonty. Autorem zdjęć jest natomiast Szwed, Nils Crone. Koncepcja klipu powstała w domu Igora.

Zainspirowały mnie przepiękne ręcznie robione mobile, które zamówiliśmy dla mojego syna i które codziennie razem obserwujemy. Wykonała je na nasze zamówienie Gabriela Daszczyk, wyjątkowa osoba, która uświadomiła mi, jak świat od pierwszych dni życia postrzega swoimi młodziutkimi zmysłami mój syn. To bardzo fascynujące i inspirujące, jak bardzo możemy wspierać rozwój dziecka tym, jak spędzamy z nim czas. Mógłbym o tym opowiadać godzinami.

Igor Herbut – Jasny. Posłuchajcie nowego singla

Po siedmiu latach pracy z zespołem LemON, nominacjach do Fryderyków, wielu złotych i platynowych płytach, na początku tego roku Igor Herbut wyruszył w solową trasę koncertową, w czasie której wystąpił na scenie sam, akompaniując sobie na pianinie.

Bilety na koncerty wyprzedały się w kilkanaście minut, a artysta dał się poznać publiczności z zupełnie nieznanej strony. Całkowicie nowe podejście do istniejących utworów pokazało jego kunszt wokalny oraz zaskakującą umiejętność interpretacji. 

Czekamy na więcej wieści o solowych poczynaniach Igora :)

fot. Estera Świętosławska

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Koncerty Pop/Rock

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.