Ifi Ude przedstawia swój najnowszy singiel „Gdy Dorosnę”


03 września 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Ifi Ude to artystka, której specyficzna maniera i niepowtarzalny styl zapewnił miejsce na polskiej scenie alternatywnej. Niedawno ukazał się jej najnowszy singiel – koniecznie posłuchajcie Gdy Dorosnę!

Ifi Ude – powiew orientu

Ifi Ude jest artystką o polsko-nigeryjskich korzeniach, a w swojej twórczości niezwykle świadomie łączy wpływy kultury europejskiej i afrykańskiej. Pełnymi garściami czerpie z ludowości, przeplatając dobrze nam znane tropy z obcymi, niecodziennymi akcentami.

Ifi Ude eksperymentuje z muzyką na poziomie stylistyki, lecz sięga znacznie głębiej, niż bazując wyłącznie na multikulturowej podstawie. W jej utworach wyraźnie słychać elektroniczne motywy oraz nawiązywanie do tradycji etno oraz folku. Najnowszy singiel Ifi Ude Gdy Dorosnę to numer pełen ognia, kuszący egzotyką, czarujący różnorodnością brzmienia.

Ifi Ude – Gdy Dorosnę

Ifi Ude – co będzie, Gdy Dorosnę?

Ifi Ude przyzwyczaiła nas do tego, że w swoich utworach nie boi się poruszać tematów trudnych i takich, które zostawią nas z głową pełną wątpliwości. Jej najnowszy singiel Gdy Dorosnę także skorzystał z formuły niedopowiedzeń. Tym utworem Ifi Ude nie tylko dokonuje swoistego oczyszczenia, ale również prowokuje do tego słuchaczy. Sprawdźcie, czy Gdy Dorosnę także i Was dotknie i popchnie do przetasowania wartości.

fot. Honorata Karapuda

Zdaję sobie sprawę,  że  często żyłam iluzją o świecie i o sobie. Nie boję się, zadać uniwersalne pytanie o egzystencję człowieka. Czy jak poznamy prawdziwą ludzką naturę, bez masek i form, to czy starczy nam odwagi aby dalej żyć tak jak jak żyliśmy do tej pory. Nie szanując natury, zwierząt i siebie nawzajem. “Gdy dorosnę” to zderzenie dziecięcych wyobrażeń z dorosłą rzeczywistością.  To utwór, w którym symbolicznie rozliczam pierwszą połowę swojego życia i pytam co dalej. Słowa do tego utworu zostawiają otwarte drzwi do dalszych poszukiwań  i realizacji – mówi Ifi Ude

fot. Honorata Karapuda

Ifi Ude – oczekiwanie na płytę

Gdy Dorosnę to kolejny już singiel artystki, który zaostrzył apetyt fanów na krążek. Ifi Ude w tym roku wydała już kilka świetnie przyjętych utworów – słuchaczom nie pozostaje więc nic innego, jak czekać i uzbroić się w cierpliwość.

zdjęcie główne: fot. Honorata Karapuda

Ifi Ude to artystka, której specyficzna maniera i niepowtarzalny styl zapewnił miejsce na polskiej scenie alternatywnej. Niedawno ukazał się jej najnowszy singiel – koniecznie posłuchajcie Gdy Dorosnę! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →