fot. materiały prasowe

Gruby Mielzky świętuje dekadę od wydania debiutanckiego albumu


07 października 2022

Podziel się newsem:

Za kilka dni minie dekada od ukazania się na rynku albumu Silny jak nigdy, wkurwiony jak zwykle. Z tej okazji Gruby Mielzky opublikował nowy singiel.

Gruby Mielzky dekadę później

Dziś o północy w serwisach streamingowych zadebiutował singiel Zły Grubego Mielzky’ego. Za brzmienie utworu odpowiada kolektyw The Returners, który pracuje z raperem właściwie od początku jego drogi. Piosenka ukazała się nakładem wytwórni 2020 z okazji dziesiątej rocznicy wydania krążka Silny jak nigdy, wkurwiony jak zwykle, którym Mielon zadebiutował na rynku.

Gruby Mielzky – Zły

Zobacz: Do Wesela Się Zagoi, ale Mielzky i Undadasea już teraz zrobili Poprawiny

Debiut Mielona trafił na półki sklepowe 12 października 2012 roku nakładem Szpadyzor Records. Album składa się z szesnastu piosenek, które w większości wyprodukowali Returnersi. Inni producenci obecni na albumie to jedynie RakRaczej oraz Gedz. Wśród gości znaleźli się m.in. Donguralesko, Jinx, Diox i Bonson. Album promowały takie single, jak Wstyd oraz utwór tytułowy.

Gruby Mielzky – Silny jak nigdy, wkurwiony jak zwykle – odsłuch albumu

Silny jak nigdy… doczeka się reedycji

Wraz z premierą teledysku do singla wystartowała przedsprzedaż reedycji, która trafi na rynek 28 października nakładem 2020. Album otrzymał nową okładkę, a także znajdą się na nim dwie dodatkowe piosenki, w tym dzisiejsza premiera.

10 lat po oficjalnym debiucie Gruby Mielzky powraca z reedycją albumu, od którego wszystko się zaczęło. Wyprodukowana przez The Returners płyta Silny jak nigdy, wkurwiony jak zwykle nie tylko otworzyła bogatą dyskografię starogardzkiego MC, ale przede wszystkim objawiła hiphopowej Polsce nietuzinkowy liryczny talent Mielona. Raper dał się poznać jako szczery i bezpośredni twórca, obdarzony ciętym językiem, cierpkim poczuciem humoru oraz dużą dozą autoironii. I choć przez lata brzmienie płyt Mielzky’ego ewoluowało, to w cenie pozostał staro-szkolny etos, którego raper trzyma się konsekwentnie już od ponad dekady

– czytamy w opisie albumu.
silny jak nigdy wkurwiony jak zwykle reedycja gruby mielzky 2022
okładka reedycji albumu Silny jak nigdy, wkurwiony jak zwykle, 2020 2022

Od momentu debiutu Mielzky wydał jeszcze cztery albumy. Niecały rok po debiucie, w sierpniu 2013, Mielon wypuścił 1.5, natomiast w kwietniu 2015 zadebiutował Miejski patrol w duecie z Patr00. Po trzech latach Gruby wrócił do słuchaczy z Komikiem z depresją. Wszystkie wymienione krążki wydano w Szpadyzornii. Dopiero zeszłoroczne Do wesela się zagoi zasiliło katalog 2020.

Za kilka dni minie dekada od ukazania się na rynku albumu Silny jak nigdy, wkurwiony jak zwykle. Z tej okazji Gruby Mielzky opublikował nowy singiel. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →