zrzut ekranu z gry „Gothic”

Z Górniczej Doliny na dworzec PKP w Tarnowie. Obrazy inspirowane grą „Gothic” trafiły na wystawę malarską


08 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Przyjeżdżający do Tarnowa pasażerowie mają nie lada okazję, aby na dworcu obejrzeć obrazy z gry Gothic. Namalował je sam… Bezimienny!

Ukryty talent Bezimienngo

Autorem obrazów nie jest oczywiście TEN Bezimienny, czyli główny bohater serii gier Gothic. Pod jego pseudonimem kryje się kolektyw malarski, w skład którego wchodzą Paweł Baśnik, Justyna Baśnik oraz Jędrzej Sierpiński, autorzy specjalizujący się w malarstwie postcyfrowym. Od kilku lat tworzą oni obrazy inspirowane nie tylko grami, ale szeroko pojętą sztuką cyfrową. Na dworcu PKP w Tarnowie otwarto wystawę Aurora nostri temporis, którą będzie można podziwiać do końca lutego 2023 roku. Wystawa czynna jest od wtorku do piątku oraz w niedzielę w godzinach od 9:00 do 17:00. Członkowie kolektywu Bezimienny namalowali między innymi „swój” autoportret, przedmioty z gry Gothic, takie jak pożywienie czy miecz Uriziel. W swoim portfolio Bezimienny ma też między innymi portrety Gomeza czy Kruka. Na płótnie uwiecznił także stworzenie bariery nad Górniczą Doliną czy bliskie spojrzenie na ścierwojada – jednego z bardzo pospolitych ptaków występujących w całej Myrtanie.

Pomysł na ten projekt zrodził się spontanicznie. Wspominając dzieciństwo odkryliśmy, że wszyscy spędzaliśmy setki godzin zanurzeni w uniwersum tej samej gry. Było ono dla nas wówczas realne – niemalże tak realne, jak świat fizyczny. Doszliśmy do wniosku, że świetnie byłoby powrócić do tej rzeczywistości, tym razem nie tylko poprzez grę, ale poprzez sztukę. Każdy z nas już wcześniej samodzielnie podejmował wątki postcyfrowe. Pracując razem dążyliśmy jednak do tego, aby wypracować sposób malowania, w którym nasze indywidualne strategie nie będą rozpoznawalne. Skupiliśmy się na wiarygodnej referencji do wizualności Gothica

– mówili członkowie kolektywu w wywiadzie dla Ctrl F5.

Fotorelację z wystawy można zobaczyć na tarnowskim portalu, a prace Bezimiennego można podziwiać na jego Instagramie.

Nadchodzi Gothic Remake

Seria Gothic doczekała się wielu fanów w Polsce i z pewnością niecierpliwie wyczekują oni na remake pierwszej odsłony przygód Bezimiennego. Produkcja Barcelona Studio będzie mieć przede wszystkim przebudowaną oprawę graficzną oraz mechanikę rozgrywki, która w oryginale była raczej toporna. Gothic Remake nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery, ale ma ukazać się w 2023 roku.

Gothic Remake – zwiastun

Przyjeżdżający do Tarnowa pasażerowie mają nie lada okazję, aby na dworcu obejrzeć obrazy z gry Gothic. Namalował je sam… Bezimienny! Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →