fot. materiały prasowe

Robert Makłowicz w obsadzie dubbingowej remake’u „Gothica”? Jest petycja graczy


21 sierpnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Fani gry Gothic stworzyli petycje, w której proszą o włączenie do obsady dubbingowej Roberta Makłowicza.

Kucharz nad kucharzy

Mało jest gier, które cieszą się w Polsce tak dużą popularnością jak Gothic. Wynika to z pewnością z faktu, że gdy gry nie były jeszcze tak łatwo dostępne, tę można było dostać w różnych magazynach i czasopismach, a także z polskiej wersji dubbingowej, co również było rzadkością. Kult, jakim obrosły niektóre dialogi z gry, sprawił, że gdy pojawiły się informacje o remake’u Gothica, był to jeden z najczęściej podejmowanych tematów dotyczących produkcji. Okazuje się, że gracze mają nawet swój własny pomysł na obsadę. Stworzyli bowiem petycję, by w rolę Snafa, legendarnego kucharza, wcielił się… Robert Makłowicz. Podpisało ją już ponad 6 tysięcy osób, a redakcja „CD-Action” postanowiła sprawdzić, czy inicjatywa dotarła do zainteresowanych stron.

Robert Makłowicz dołączy do obsady dubbingowej remake'u „Gothica”? Jest petycja graczy
Snaf w grze Gothic II

„Z pewnością by to rozważył”

W odpowiedzi na zapytanie „CD-Action”, w imieniu Roberta Makłowicza wypowiedział się jego sekretarz, Wojciech Lewandowski, który stwierdził, że jeśli tylko pojawi się konkretna oferta, to pan Robert oczywiście rozważy ją, jak każdą inną propozycję dubbingową. Z kolei przedstawiciel Plaionu, polskiego dystrybutora remake’u Gothica przyznał, że petycja „wraz ze stosownym komentarzem” trafiła do światowego wydawcy gry, austriackiego THQ Nordic.

Może się więc okazać, że marzenie fanów zostanie spełnione. Byłby to fantastyczny prezent, tym bardziej że mówimy o produkcji, która, jak mało która żyje dzięki zaangażowaniu graczy. Wystarczy wspomnieć, że w 2021 roku ukazał się fanowski dodatek do gry: Gothic II: Noc Kruka, w którego powstawanie zaangażowano nawet profesjonalnych aktorów dubbingowych na czele z Mirosławem Zbrojewiczem, Cezarym Żakiem i Arturem Barcisiem, a cały projekt produkcji trwał 6 lat.

Trailer remake’u Gothica

Fani gry Gothic stworzyli petycje, w której proszą o włączenie do obsady dubbingowej Roberta Makłowicza. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Kucharz nad kucharzy Mało jest gier, które cieszą się […]

Obserwuj nas na instagramie:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →